Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Informacje o studiach w Polsce

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: wakarimasen » 30 lipca 2010, 12:48 - pt

ciekawy jestem czy firmy japońskie chętnie przyjmują polskich studentów na praktyki? czy jest taka szansa? kto ma jakieś doświadczenia niech sie podzieli!
wakarimasen
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 12:08 - pn


Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Niltinco » 30 lipca 2010, 13:20 - pt

Patrząc realnie to jaka firma przyjmie na praktykę osobę, która np. uczy się dopiero 2-3 lata japońskiego od zera i najprawdopodobniej nie zna języka biznesowego?
Raczej nie liczyłabym na takie praktyki w firmie, ale nieraz biura tłumaczeń ogłaszają się z praktykami/stażami dla studentów.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Filologia Japonska » 07 grudnia 2010, 14:57 - wt

Witamy przyszłych i obecnych studentów Japonistyki ! warto zauważyć, nowe wzmocnienia kadry Japonistyki WSSM : Dr. Jarosław Andrzej Pietrow, mgr Hanna Zamyłka oraz mgr Junko Ito.
Dzisiaj tj. 14.06.2011 możemy poinformować oficjalnie o tym, że WSSM w Łodzi uruchamia 1.10.2011 studia magisterskie na japonistyce. WSSM jest pierwszą niepubliczną uczelnią w Polsce, która uruchamia studia magisterskie na filologii japońskiej. Program studiów można zobaczyć tutaj: http://www.forum.konnichiwa.pl/viewtopic.php?f=9&t=1354&start=420
Obrazek
Filologia Japonska
 
Posty: 32
Rejestracja: 24 marca 2009, 10:08 - wt
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: robaato » 23 czerwca 2012, 00:09 - sob

Witam!
Jestem nowy na forum. Japonią, jej kulturą, historią oraz językiem japońskim zainteresowałem się niedawno i z racji tego, że skończyłem w tym roku technikum chciałbym podjąć studia zaoczne na kierunku japonistyka. Chodzi mi tylko o zaoczne, gdyż od września idę do wojska, więc dzienne nie wchodzą w grę.
I tak sobie szukam, i szukam razem z wujkiem Google zaocznych studiów i nie mogę znaleźć nic konkretnego.
Będę bardzo wdzięczny, jeśli bardziej rozeznani ode mnie podzielą się ze mną swoją wiedzą! :)
Pozdrawiam wszystkich!

P.S.
Temat sprzed kilku lat, więc może coś się zmieniło, można by to odświeżyć... :)
robaato
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 00:04 - sob

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: aleks » 24 czerwca 2012, 00:26 - ndz

warto studiowac w WSSM w Łodzi,uczelnia ta prowadzi japonistykę już cztery lata,są już pierwsi absolwenci,są studia licencjackie i magisterskie,japonistyką kieruje profesor Mikolaj Melanowicz,atmosfera jest fajna,cwiczenia z praktycznego języka japońskiego prowadzą sympatyczne i dobrze przygotowanse Japonki
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Niltinco » 24 czerwca 2012, 10:55 - ndz

Jeśli interesują cię tylko zaoczne to masz do wyboru:
- WSSM w Łodzi
- PJWSTK w Warszawie lub Bytomiu
- UJ (tylko na stronie uczelni szukaj pod kategorią kulturoznawstwo dalekowschodnie)
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Waku Waku わくわく » 25 marca 2013, 12:20 - pn

Witajcie, prywatnie można na Pomorzu studiować, tyle, że to nie są studia o profilu filologicznym. w Gdańsku PJWSTK i w Gdyni na SWPD.
Jesteśmy kołem naukowym polsko-japońskim Waku Waku わくわく na SWPD i zachęcamy do pytań i łączenia się trójmiejskich japonistów! kontakt: wakuwaku.swpd@gmail.com

https://www.facebook.com/pages/Waku-Wak ... 9436058845

Z tego co mi wiadomo to PJWSTK ma mieć dni otwarte w kwietniu i maju a SWPD planuje w czerwcu, o wszystkich wydarzeniach będziemy informować na fanpage na portalu FaceBook,

pozdrawiamy serdecznie!
Waku Waku わくわく
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 marca 2013, 12:16 - pn

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: s_k » 16 kwietnia 2013, 22:02 - wt

kajka22 pisze:Ja osobiście polecam pójście do szkoły prywatnej, bo na publicznych niestety poziom lektoratów z języków nie jest na wysokim poziomie

O.o
Raczysz chyba żartować. Jest dokładnie odwrotnie.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Poprzednia

Wróć do Studia - Japonistyka

cron