Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Informacje o studiach w Polsce

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: Misako » 25 września 2011, 13:42 - ndz

A ja zaoczna, dlatego pytam :)
Misako
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 września 2011, 11:23 - ndz


Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: hannibalka » 25 września 2011, 19:20 - ndz

Co za różnica , przecież zaoczne z dziennymi też mogą się zintegrować :)
Ja jestem na dziennych , ale z chęcią również poznałabym ludzi z zaocznych zwłaszcza , że łączy nas jeden kierunek :)
hannibalka
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 lipca 2011, 00:29 - śr

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: hikikomori » 26 września 2011, 15:57 - pn

Popieram przedmówczynię. Integracja to zawsze dobry pomysł niezależnie czy jest się na zaocznych czy na dziennych...chociaż mój nick może mówić co innego... :D. Trzeba tylko się jakoś tam odnaleźć, bo pewnie większość osób nawet na to forum nie zagląda. A tak odchodząc na chwilę od tematu, to czy ktoś zamierza wprowadzić się do akademika?
hikikomori
 
Posty: 8
Rejestracja: 01 sierpnia 2009, 12:17 - sob

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: Misako » 27 września 2011, 12:06 - wt

Ja słyszałam same złe rzeczy o akademiku, więc po prostu się tu przeprowadziłam :D Tylko muszę jeszcze znaleźć pracę i będzie git :D
Misako
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 września 2011, 11:23 - ndz

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: greentea » 27 września 2011, 19:51 - wt

Misako i dobrze słyszałaś. Poza tym ze ludzie z akademika nie są lubiani (rożne powody). Do tego "obsługa" robi co chce wchodzi do pokojów kontroluje obojętnie czy ktoś w nim jest czy nie, a "ochroniarz" zwiedza sobie "kampus" w tym samym momencie gdy dresy z milionowej okradają pokoje. Brak kuchenek, nie można trzymać żadnych czajników itp. w pokojach, pokoje malutkie itp.
P.S. jak ktoś szuka namiastki burdelu to może mu się przez pewien czas podobać w akademiku, ale dziewczyny nie cieszą oka :P
Ostatnio zmieniony 28 września 2011, 09:35 - śr przez greentea, łącznie zmieniany 1 raz
greentea
 
Posty: 25
Rejestracja: 05 lipca 2009, 21:11 - ndz

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: Misako » 27 września 2011, 21:16 - wt

greentea pisze:Do tego "obsługa" robi co chce wchodzi do pokojów kontroluje obojętnie czy ktoś w nim jest czy nie, a "ochroniarz zwiedza sobie "kampus" w tym samym momencie gdy dresy z milionowej okradają pokoje.


O tym właśnie słyszałam i mnie zniechęciło, jak w obozie jakimś xD Porażka
Misako
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 września 2011, 11:23 - ndz

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: hikikomori » 28 września 2011, 21:42 - śr

Ja wam powiem tak. Nie wiem gdzie wy mieszkacie. Tzn ok, może i wszystko powyższe to prawda, zwłaszcza kuchenka, co jest dużym problemem. Co do kontroli...przyjdą pare razy na początku, a później ich nie ma,(mojego pokoju nigdy nie skontrolowano pod moją nieobecnośc, a wiadomo kiedy kontrole przychodzą xP ,trzeba po prostu się umieć dogadać, żyjąc w tym kraju powinniście o tym wiedzieć ) poza tym że trzeba mieć porządek w pokoju to nie robią problemów, a kto chce mieszkać w chlewie? A flachy czy inne "nielegalne" rzeczy chowajcie i tyle nikt niczego nie przeszukuje przecież. Co do panien to faktycznie nie cieszą oka, więc nie wiem o co chodzi z burdelem, bo ktoś musiałby być zdesperowany, a co do tego że nikt nie lubi ludzi z akademika, to już pewnie każdy indywidualnie na to pracuje xP. Mi nie licząc pieca żyje się dobrze, można poimprezować, byle by po 23 nie drzeć ryja na 3 piętra no ale to pewnie nie każdy umie bo trzeba trochę kultury mieć. Fakt akademik nie jest taki jak inne, np politechniki gdzie przewracasz sie o butelki , ale za to łazienka jest na pokój a nie na piętro :D największy plus. W sumie to nie mam co zachęcać, bo nie miałem takiego zamiaru, po prostu pytałem. W sumie to nie wiem czemu ludzie tak zniechęcają do tego akademika, blisko do szkoły, znajomi drzwi w drzwi, zajebista sprawa ^ ^. No nic, szkoda , że nie będzie nowych twarzy xP. W takim razie do zobaczenia na uczelni już za kilka dni ; )
hikikomori
 
Posty: 8
Rejestracja: 01 sierpnia 2009, 12:17 - sob

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: MalwinaK » 14 listopada 2011, 16:33 - pn

Witam :)
Mam taką prośbę. Czytałam większość wpisów na forum, dowiedziałam się paru rzeczy. Ale zastanawia mnie jeszcze czy na prawdę studiowanie japońskiego zaocznie się nie opłaca? W sensie, że za mało czasu na dokładną naukę? Na prawdę mi zależy na tym, ale nie stać mnie na stacjonarne. Powiedzcie jeszcze czy poziom jest dość wysoki? Studiowałam na prywatnej uczelni rok i to była porażka. Nauki było tyle co nic, wykładowców ciągle nie było itp. Poradźcie proszę :) Pozdrawiam
MalwinaK
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2011, 16:20 - pn

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: Niltinco » 15 listopada 2011, 11:11 - wt

Znam osobiście pierwszych licencjatów dziennych i zaocznych z WSSM. Zaoczni przez 3 lata nauki zrobili tyle co pozostałe japonistyki (UJ, UW, UAM, UMK i WSJO) przez rok! Niestety w przypadku dziennych na WSSM wcale nie jest lepiej bo dzienni przerobili niewiele więcej materiału niż zaoczni, czyli w obu przypadkach jest przepaść między poziomem WSSM a resztą japonistyk.

Niby po 3 latach na WSSM można iść dalej na studia na uczelnie państwowe, ale ci co się dostali np. na UJ na magisterskie dość odstają poziomem od reszty bo właśnie brakuje im znajomości materiału z gramatyki z 2 lat.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: MalwinaK » 15 listopada 2011, 12:18 - wt

Czytałam na forach i wszędzie narzekają na to, że trzeba za wszystko płacić, że są niskie poziomy. Trochę się w tym pogubiłam ;/
MalwinaK
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2011, 16:20 - pn

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: Niltinco » 15 listopada 2011, 19:17 - wt

To że trzeba za wszystko płacić to nic nowego na prywatnej uczelni i nie jest to tylko specyfika WSSM.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: kajte88r » 17 listopada 2011, 14:42 - czw

Niltinco pisze:Znam osobiście pierwszych licencjatów dziennych i zaocznych z WSSM. Zaoczni przez 3 lata nauki zrobili tyle co pozostałe japonistyki (UJ, UW, UAM, UMK i WSJO) przez rok! Niestety w przypadku dziennych na WSSM wcale nie jest lepiej bo dzienni przerobili niewiele więcej materiału niż zaoczni, czyli w obu przypadkach jest przepaść między poziomem WSSM a resztą japonistyk.

Niby po 3 latach na WSSM można iść dalej na studia na uczelnie państwowe, ale ci co się dostali np. na UJ na magisterskie dość odstają poziomem od reszty bo właśnie brakuje im znajomości materiału z gramatyki z 2 lat.


Jak delikatnie i subtelnie to wszystko ujęłaś ;)
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: MalwinaK » 17 listopada 2011, 15:15 - czw

To znaczy, że nie polecacie WSSM?
MalwinaK
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2011, 16:20 - pn

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: kajte88r » 17 listopada 2011, 16:31 - czw

MalwinaK pisze:To znaczy, że nie polecacie WSSM?


Może za jakiś czas, kiedy ogarną problemy z kadrą czy też liczebnością grup i ich podziałem, no i oczywiście planem(większa ilość godzin z języka) Wykładowcy potrafią być świetni ale mając skromną wyjątkowo liczbę godzin z języka, 30 osobową grupę mniej lub bardziej zdolnych osób oraz nie za dobrze ogarniętego w temacie rektora, cudów nie zdziałają.
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: MalwinaK » 18 listopada 2011, 11:32 - pt

To miło by było gdyby chociaż połowa z tego się poprawiła do przyszłego roku :)
MalwinaK
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2011, 16:20 - pn

PoprzedniaNastępna

Wróć do Studia - Japonistyka

cron