Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: Say » 11 października 2007, 18:04 - czw

Witam

Moze na poczatku kilka slow wyjasnien, otoz, jakis czas temu w mojej glowie narodzil sie pomysl, a wlasciwie plan zrealizowania marzenia - wyjazdu do Japonii. Ku mojej radosci ten ,,pomysl" znalazl poparcie wsród mojego znajomego, i postanowilismy podjac ta ciezka próbe wyjazdu razem. Dodam jeszcze ze mam zaledwie 18 lat, i podrozowalem jedynie po kraju (choc calkiem sporo) dlatego tez zdecydowalem sie napisac tutaj.

Ale do rzeczy, nie zalozylem tego topicu po to, aby przedstawiac w nim swoja biografie, pisze poniewaz potrzebuje POMOCY, choc moze nie tyle pomocy co doswiadczenia, doswiadczenia ludzi ktorzy juz tam byli/sa. Dosc skrupulatnie przejrzalem forum, i widzialem ze tego typu topicow bylo juz kilka, zauwzylem takze ze sa na tym forum ludzie, ktorzy w Japonii mieszkaja i pracjuja, jak i tacy ktorzy byli tam na ,,wyjezdzie". Dlatego tez uznalem ze miejsce to jest odpowiednie do podjecia tej rozmowy.

Przyznam, ze nie jestem wytrawnym znawca Kraju Kwitnacej Wisni, jednakze co nieco juz wiem (interner - skarbnica wiedzy) jednak nadal nasze plany (moje i znajomego) oscyluja na granicy dosc ogolnego wyobrazenia popartego tylko kilkoma faktami. Spraw o ktore chcialbym zapytac jest sporo, wiec pozwole sobie ulozyc pytania w punktach.

1) -TERMIN- Wyjazd zaplanowany jest na wiosne 2008 (myslimy raczej o Maju) Wyjazd oscylowal by w granicach 12 - 20 dni

I tu pierwsze pytanie do was, drodzy forumowicze. Mianowicie, jaki czas waszym zdaniem najbardziej nadaje sie do tego typu wyjazdu, kiedy Japonia jest najpiekniejsza/najatrakcyjniejsza. Bylbym wdzieczny gdyby wasze zdania poparte byly jakimis argmentami ^^.

2) -MIEJSCE- I tutaj oczywiscie moje mysli biegna w kierunku Tokio, najbardziej oslawionego miasta Japonii, jednakze waham sie, bo wiem, ze takie miejsca jak np OSAKA moga byc znacznie atrakcyjniejsze. Dodam ze nieco bardziej interesuje nas historia i zabytki Japonii aniz tysiace maszyn do gier (aczkolwiek przeciwko nim takze nic nie mam :) )

I tu kolejne pytanie do was, co waszym zdaniem bylo by dobrym ,,punktem wypadowym" (mowa o miescie). Ktore z miast moglo by zaoferowac najwieksza game atrakcji, i oczywiscie gdzie bylo by najtaniej.

3) -TRANSPORT- Ano wlasnie ... lot, czy transport naziemny ? Wiem ze kosz biletu Wawa - Tokio to ok 2630 zl (najtansza oferta jaka udalo mi sie znalesc)

Powiedzcie prosze jak wam udalo sie dotrzec do celu oraz jakie koszta byly z tym zwiazane, moze ktos ma lepszy pomysl niz lot za 2 i pol kafla ? :)

4) -ZAKWATEROWANIE- I w tym temacie takze udalo mi sie zdobyc nieco informacji. Szukalem hotelu na terenie Tokio, oczywiscie idac po najslabsze linii oporu (czyli aby wyzyc ;p) i udalo mi sie znalesc dosc atrakcyjna (wg mnie) oferte : http://www.asiarooms.com/japan/tokyo/aizuya_inn.html Cena za 12 nocy to 1036 zl (32 Dolce za noc) od osoby (ok 900 jezeli bierze sie 2jke)

Wiec kolejna prozba o pomoc, czy faktycznie hotel jest najlepszym wyjsciem na taki wyjazd ? w wielu krajach mozna zatrzymac sie znacznie taniej poprostu u ludzi ktorzy wynajmuja pokoje, jednak wiem ze mentalnosc Japonczykow jest dosc ... zamknieta, dlatego tez nie wiem czy tam byla by taka mozliwosc. Gdzies czytalem takze o mlodziezowych schroniskach, jezeli wiecie na temat noclegow i ich cen cos wiecej, prosze, napiszcie co i jak.

5) -JEZYK- Z informacji czysto teoretycznych wiem ze duza czesc narodu japonskiego zna jezyk Angielski, ja tez nie jestem w nim najgorszy.

Jednakze, jak to wyglada w praktyce ? czy ktos taki jak ja, czyli osoba ktora bez wiekszych problemow dogadala by sie z angolem na niemalze kazdy temat, poradzila by sobie w Japonii ? mam na mysli to, czy wy nie mieliscie problemow z zamowienie ,,kuciaka w ciecie na osro" w restauracji albo dowiedzenia sie jak dojechac do zamku osake czy innych miejsc ?? Jezeli tak czy jest na to jakas rada poza 10letnia nauka Japonskiego ? ;p

6) -WYZYWIENIE- Moze to i glupie pytanie, ale mimo wszystko chcialbym wiedziec jakie sa koszta zywnosci, nie mowie o wytrawnych kolacjach czy posilkach, ale o zyciu na zupkach chinskich (bo w koncu ich stolica tuz tuz ;p) i innego typu tanich produktach, pytam, bo chcialbym wiedziec jak gotowkowo przygotowac nie na taka ewentualnosc.

7) -TRANSPORT NA MIEJSCU- Bedac juz w Japonii, jestem pewien ze nasza ,,wycieczka" nie ograniczy sie do jednego miasta, dlatego tez chcialbym wiedziec jak wyglada transport, a dokladniej jego koszta, przykladowe ceny bitelow na autobusy/kolej czy cokolwiek innego w miescie, jak i na pociagi ,,miedzy miastowe". Ciekawia mnie takze formy platnosci (najtaniej/najlatwiej), przegladajac inne topici zauwazylem debaty na temat specjalnych biletow czy kart. Moglbym uslyszec o tym cos wiecej ?

Ufff ... to by bylo (jak narazie) na tyle, przepraszam z gory jezeli popelnilem jakies glupstwa czy tez napisalem cos co jest niezgodne z prawda, to pierwsza moja wyprawa tego typu. Kolejna rzecza za ktora chce przeprosic jest ilosc znakow ... za uszkodzenia wzroku nie odpowiadam xD

Na koniec, jak juz zapewne zauwazyliscie, topic przeznaczony jest dla ludzi ktorzy juz byli w Japonii (lub wciaz tam sa) i wiedza jak sprawa wyglada, nie interesuja mnie za bardzo przypuszczenia i iformacje z 3ciej reki. Mysle ze ten temat stanie sie pewnym ,,drogowskazem" dla kazdego, kto bedzie planowal taka podroz i odwiedzi to miejsce.

Zapewne w trakcie rozmowy nawina sie tysiace innych tematow, na wszystkie propozycje czy pomysly co do wyjazdu jestem otwarty. Co wiecej, jezeli ktos bylby zainteresowany taka ,,wycieczka" razem z nami, zapraszam na gg (6901551) czy tez e-mail : Hubertst@vp.pl
Say
 
Posty: 16
Rejestracja: 11 października 2007, 16:38 - czw
Lokalizacja: Sochaczew


Postautor: kicek » 11 października 2007, 19:10 - czw

No dobra ad rem czyli do rzeczy.
Dużo informacji znajdziesz w dziale "podróż" w menu strony.
1. Kwiecień albo pażdziernik. W kwietniu kwitną wiśnie i nie ma upału, pozniej może przygrzać i to zdrowo. Pażdziernik jest jeszcze dość ciepły i bardzo, ale to bardzo kolorowy.
2. Co do miejsca to Tokio, no tak stolica już wam to zajmie trochę czasu. Osaka tak, oceanarium i zamek. Z Osaki za 2500 yenów dojedziecie do Kyoto shinkaisenem. O ile mnie pamięć nie myli w niecałe półgodziny. No i zabytków macie kupę na miejscu. Co do cen to wszędzie niestety są te same, chyba że na jakimś odludziu. Kolejny punkt to Fukuoka. Warto to miasto zaliczyć. Ojej w sumie tak można o każdym mieście napisać. Tokio to nie tylko samo miasto, można pojechać do "Nikko", to park i kompleks świątyń niezwykłej urody, szczególnie piękny w pażdzierniku. Yokohama ,nie daleko Tokyo. Chinatown i super nowoczesne dzielnice i bulwar i port.
3. Transport tylko lotniczy i w ten za 2500 zł. ja nie wierzę. Albo biorą kasę tylko za start albo mają ukryte koszty które wyjdą przy zakupie biletu. Z tego co wiem dość tanio było swissarem albo airitalią z Mediolanu i tam też trzeba dotrzeć. Ceny jednak wziąłbym x3 niestety.
4. W tym względzie wiem swoje raczej poniżej 100 dolarów nie szukajcie, chociaz ostatnio pojawiła się oferta apartamentowa, ale nie znam cen. Nikt tam pokoi nie wynajmuje , nie słyszałem o tym.
5. W hotelu i w punktach info. turystycznej spoko, dogadacie się po japońsku. W barach i knajpkach menu jest obrazkowe, więc też luz, gorzej jak się zgubisz na ulicy. Nie licz na pomoc, wszyscy będą Was omijać bo się wstydzą, że nie znają angielskiego. Proste i nagminne.
6. Przeżyjesz za małe pieniądze. Przeczytaj dokładnie wspomniany dział tematyczny tam wszystko znajdziesz właściwie na każdy temat.
7. Podróże po Japonii są dość drogie a autostop nie funkconuje. Im dalej jedziesz tym drożej płacisz. Normalka. Ale to może być wyrwa w Waszym budżecie.
No to jak na razie tyle. Poczytaj ten dział co wspomniałem a stwierdzisz, że życie tem będzie najtańsze przy innych kosztach
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Kamol » 20 października 2007, 23:59 - sob

Ile trzeba by było wziąć ze sobą kasy (JPY) żeby nie mieć kłopotó z gotówka :?: żeby było można normalnie się poruszać różnymi środkami transportu oraz żeby można było zapłacić za noclegi itp. Tak na jakies 2 tygodnie :?: 100 tys JPY :?:
Kamol
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 22:59 - wt

Postautor: kicek » 21 października 2007, 13:31 - ndz

Z hotelami i transportem przy duzej ilosci podrozowania moze byc malo. Na spokoj ducha 200 tys. Trzeba mowc jakis drobny zapas chocby na pamiatki
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Kamol » 21 października 2007, 15:13 - ndz

Kamol
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 22:59 - wt

Postautor: kicek » 21 października 2007, 20:09 - ndz

Tak interesujace.
Mysle ze w podobnej cenie bedziesz lecial Swissarem przez Mediolan. Chociaz sam nie wiem moze tradycyjnie Jal? Musisz dokladnie popatrzec loty laczone sa zwykle troche tansze. Ale tak mowiac szczerze jest to dosc normalna oferta przy tych ktore tutaj na forum podawali niektorzy forumowicze.
Ktos znalazl lot za 3000 plz chyba to bylo tylko za start oczywiscie przez Rosje i Chiny. Kto chce niech ryzykuje
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Kamol » 22 października 2007, 19:24 - pn

Jak to jest z tymi lotami :?: Jak lecimy najpierw np. do Paryża, a ze stolicy Francji lecimy na zachód czyli w kierunku Hiszpanii potem przez USA aż do Japonii czy się wracamy i lecimy przez Rosję :?:
Kamol
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 22:59 - wt

Postautor: kicek » 22 października 2007, 19:29 - pn

Przez Rosje jednak troche krócej
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Say » 31 października 2007, 01:22 - śr

Wybaczcie mi dluzsza nieobecnosc nie tylko w tym topic (choc sam go zalozylem) ale i na forum, cierpie ostatnio na zlosliwa dolegliwosc ktora zwa chronicznym brakiem czasu.

Coz, Ciekawy lot i ciekawa cena, jak juz wspomnial kicek sporo osob mowi o lotach wlasnie w granicach 3000 zl, i mysle ze slowo ,,ryzyko" jest nieco ... eghem, zbyt powazne :) wydaje mi sie ze jak juz znajdziemy sie na lotnisku i zapytamy o wszystkie ewentualnosci to nikt nas brzydko nie oklamie, i nie powie ze za 3k zl lecimy do japonii kiedy w rzeczywistosci wysadza nas na syberii, chociaz roznie sie w zyciu zdarza, dlatego tez wydaje mi sie ze lepiej zapytac o wszystko juz na miejscu i znac sytuacje, a niz rezerwowac bilet przez net. Choc to tylko moje skromne zdanie.
Say
 
Posty: 16
Rejestracja: 11 października 2007, 16:38 - czw
Lokalizacja: Sochaczew

Postautor: kicek » 31 października 2007, 02:12 - śr

przez net to mozna tanie linie obskoczyc , albo jak sie ma karte stlego klienta.
Jak kupowac to tylko w biurze linii ale sprawdzic wszystkie opcje przez net trzeba bo nikt wszystkiego nie powie, chociaz jest takie biuro na ul. Pieknej przy ambasadzie USA gdzie faktycznie szybko solidnie doradza ale oni sa ustawieni raczej na zachod. jednak sprobowac mozna
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Say » 14 listopada 2007, 04:19 - śr

Przygotowania w toku, o ile zarabianie $ mozna nazwac przygotowaniami. Wydaje mi sie ze na taka okazje warto przyoszczedzic troche pieniazkow i kupic sobie jakas lustrzanke (mowa o aparacie), a i fotografia nie jest mi obca bo od kilku miechow dosc konsekwentnie ,,bawie" sie hybrydka.

Ale dosc tych OT, przypomne tylko, ze nadal szukam kompanii na taki - skromnie mowiac - wypad. Termin wyjazdu czy czas pobytu ... a wlasciwie wszystkie ewentualnosci sa jeszcze do przedyskutowania, jak juz wspominalem to o czym pisalem wyzej to tylko ,,pomysl" na ow wyprawe, przez mysl przesedl mi takze bilet w jedna strone, ale o tym moze innym razem.
Say
 
Posty: 16
Rejestracja: 11 października 2007, 16:38 - czw
Lokalizacja: Sochaczew

Postautor: Kamol » 25 listopada 2007, 14:25 - ndz

Ile by wyszła taka podróż w przeliczeniu na zł ? Tak na 2 tygodnie pobytu + przelot, noclegi, pamiątki itp.
Kamol
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 22:59 - wt

Postautor: kicek » 25 listopada 2007, 16:11 - ndz

Juz gdzies na ten temat pisalem. Wg mnie bez 10000 zl nie ma co zaczynac. podroz to jedno , a zycie tam to drugie. Hotele i komunikacja na prawde nie sa tanie. Samo utrzymanie moze byc tansze jak w kraju.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Kamol » 25 listopada 2007, 18:32 - ndz

Czyli gdzieś tak na 15K zł trzeba liczyć
Kamol
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 22:59 - wt

Postautor: kicek » 25 listopada 2007, 19:32 - ndz

Myślę że tak. Musisz przecież kupić jeny i to dużo wymiana tam nie jest opłacalna. za wszystko prócz samolotu płacisz jenami. przeczytaj artykuły w dziale "Podróż" i dużo pewnie na tym skorzystasz. Nie wiem ile się chcesz przemieszczać. Jeśli dużo to koszty wzrosną i to bardzo. Zależy z jakich hoteli chcesz korzystać, czyli czytaj za ile. niestety nie ma nic za darmo.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Następna

Wróć do Japonia obecnie

cron