Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Postautor: Say » 06 stycznia 2008, 20:24 - ndz

Pomysl z rowerem jest wiecej niz fajny, ale jednak jak juz napisal kicek, wydaje mi sie ze taniej wyszlo by kupno nowego na miejscu aniz przewoz starego w ta i w tamta ;p
Say
 
Posty: 16
Rejestracja: 11 października 2007, 16:38 - czw
Lokalizacja: Sochaczew


Postautor: trybit » 06 stycznia 2008, 22:32 - ndz

Uważasz, że taniej będzie mi kupić na okres trzech tygodni wyczynowy rower do skakania?? A poźniej jak go zabiorę do Polski - a może odsprzedam jakiemuś Japończykowi?? :)

No, ale to już taki mój kaprys bardziej niż pilna potrzeba.
Swoją drogą czmu marne fotki? Nie mają tam murów, ani innych takich bajerów?
Awatar użytkownika
trybit
 
Posty: 18
Rejestracja: 01 stycznia 2008, 17:43 - wt
Lokalizacja: Koszalin

Postautor: kicek » 06 stycznia 2008, 23:35 - ndz

cały czas będziesz uważał aby kogoś nie rozjechać lub by Ciebie nikt nie przejechał. Zresztą jak przywykniesz do lewostronnego ruchu to będziesz już wyjeżdżał i jeszcze ktoś Cię tutaj trafi
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: markus07 » 07 stycznia 2008, 04:31 - pn

nie wiem jaki masz rower - ale wysyłka kosztuje około 200 zł z Japonii.
Tutaj spokojnie za 200 zł sobie kupisz rower i wcale nie taki najgorszy - raczej nie będzie to wyczynówka za 10.000 zł. Ja mam Hummera :) tutaj rowerzyści są traktowani na równi z pieszymi i mają takie same prawa i podobnie się zachowują. Rowerów jest cała masa - to najpopularniejszy środek transportu pomiędzy domem a dworcem i liczy się go w milionach sztuk. eee bez przesady z tym że ktoś może kogoś rozjechać i paniką odnośnie lewostronnego ruchu. Nie jest aż tak źle - to nie polskie drogi. Nie ma tutaj problemu takiego jak rondo czy dziwne skrzyżowanie. Drogi są proste, szerokie, przejrzyste w sensie łatwo się prowadzi bo wszyscy jadą w tym samym kierunku i nie musisz nikogo mijać- a że dróg/autostrad jest bardzo dużo i kiepskie oznakowanie to można się łatwo zgubić ale to inna sprawa. Jak nie pędzisz jak wariat na oślep i zachowujesz trochę rozsądku to nie ma szans na wypadek. Moi znajomi kilka razy w kogoś przywalili z różnymi skutkami - ale dlatego, że było za szybko i nie ostrożnie.
Ja prawie codziennie jeżdżę na rowerze i co jakiś czas samochodem. Też wydawało mi się to arcy trudne - poruszanie po lewej stronie drogi. Okazało się to bardzo proste i intuicyjne. Tylko trzeba uważać na początku aby nie jechać lewym kołem po poboczu - jakoś umysł potrzebuje czasu na przestawienie się oraz wyczucie gdzie się kończy samochód.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Postautor: Say » 07 stycznia 2008, 12:01 - pn

Taaa ... tylko ciekawe ile kosztuje wysylka takiego roweru z Polski .... ;pp
Say
 
Posty: 16
Rejestracja: 11 października 2007, 16:38 - czw
Lokalizacja: Sochaczew

Postautor: Say » 07 stycznia 2008, 14:17 - pn

Ehhh nie wyglada to interesujaco ... moj znajomy zaczyna sie wykruszac, czego zreszta moglem sie po czesci spodziewac, jednakze to nie oznacza ze nasza (lub teraz juz moja) wyprawa stanie pod znakiem zapytania. Nie zamierzam rezygnowac, a jezeli zajdzie taka potrzeba wybiore sie tam sam.

Jednak w obecnej sytuacji ponawiam moja propozycje zamieszczona w pierwszym poscie. Jezeli ktos CHCIALBY zabrac sie na taka wyprawe razem ze mna (lub tez planuje wyjazd z kims i by mnie przygarnol) to jestem otwarty na propozycje, oczywiscie najpierw musielibysmy nieco sie poznac, aby pozniej juz na miejscu nie wyniknely jakies niepozadane konflikty ; >

Termin wyjazdu, jego forma, miejsce docelowe, oraz pobyt ... a wlasciwie wszystko jest jeszcze do przegadania i ustalenia. Tak wiec zapraszam na gg : 6901551
Say
 
Posty: 16
Rejestracja: 11 października 2007, 16:38 - czw
Lokalizacja: Sochaczew

Postautor: kabusan » 28 lutego 2008, 13:04 - czw

Planuje lot w sierpniu na 20 dni do Nagoya badz Tokyo. Zastanawia mnie to kiedy najlepiej kupic bilet. Najwczesniej jak sie da czy pozno, jak najpozniej przed odlotem.
W tanich liniach lotniczych bilety kupowane 3 - 5 miesiecy przed lotem sa tansze niz miesiac przed. Jak to jest w liniach normalnych. Czy nie jest tak ze bilet jest najtanszy kilka tygodni przed wylotem badz kilka dni :?:
kabusan
 
Posty: 47
Rejestracja: 03 kwietnia 2006, 23:03 - pn
Lokalizacja: Tokio

Postautor: markus07 » 18 marca 2008, 05:02 - wt

z mojego doświadczenia - ceny biletów do Azji w miarę są stabilne - ale im bliżej wylotu tym drożej - więc proponuję kupić wcześniej i na zapas - bo potem okaże się, że nie ma miejsc - co się coraz częściej zdarza - i jak już reszta jest zaplanowana - to w zasadzie nie masz wyboru i musisz przepłacać.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: Aki-chan » 08 czerwca 2008, 17:07 - ndz

Aby nie robić nowego tematu... mam kilka pytań w sprawie podróży do Japonii.

1. Czy karta EURO<26 jest honorowana w Japonii? Z tego co znalazłam na pewnym forum, to jest ale tylko jako polisa ubezpieczeniowa bez zniżek.
2. CZy w podręczym bagażu można mieć telefon komórkowy?
3. Laptop- może być w podręcznym bagażu, ale w osobnej torbie?
4. Ile ml perfum mozna mieć w bagażu głównym?

z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: kicek » 08 czerwca 2008, 17:36 - ndz

Co do karty euro to nie wiem. Komórkę możesz mieć tylko podczas startu i lądowania należy ją wyłączyć, zresztą po co Ci ona w samolocie włączona? Laptop przewoziłem w oddzielnej torbie, ale widziałem, że ludzie wyciągali je z podręcznych plecaków. może coś zależeć od linii, każda ma swoje własne przepisu w JAL nikt się nie czepiał.
Co do perfum to ograniczenia dotyczą podręcznego 100 ml płynów każdego rodzaju, chyba że kupisz na lotnisku i zapakują to hermetycznie. W głównym to nie słyszałem i jakiś ograniczeniach, oczywiście oprócz celnych, w Japonii. Uważaj żeby nie potraktowali Ciebie za przemytnika bo przechlapane, więc wirtualnym znajomym lepiej nic nie kupuj, tyle co na własny użytek lub prezent dla 1-2 osób. w tej chwili nie pamiętam o jakiś konkretnych ograniczeniach wwozowych.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: markus07 » 08 czerwca 2008, 17:50 - ndz

co do Euro 26 to masz racje - tylko jako ubezpieczenie. Co do kolejnych pytań - to pytania do przewoźnika - linii lotniczej.
Generalnie od prawie dwóch lat zabronione jest wnoszenie jakichkolwiek płynów (i nie tylko - cała masa nowych rzeczy doszła) na pokład - wyjątkiem są zapieczętowane w specjalne worki napoje kupione w strefie wolnocłowej. Co do telefonu i notebooka - były one zabronione tylko przez tydzień po nie udanym zamachu na londyńskie lotnisko....ech leciałem dzień późnej. A po co telefon komórkowy na pokładzie? aby zadzwonić - część linii już ma taką usługę. Co do notebooka - przy przechodzeniu przez bramkę ochrony trzeba go wyjąć z torby i pokazać - czasem się zdarza, że też włączyć aby pokazać że to nie atrapa. A odnośnie tego czy może być w oddzielnej torbie - to zależy on linii lotniczej. Generalnie dozwolone jest przewożenie w oddzielnej torbie - jednego aparatu, notebooka i kamery - ale wiadomo nie ma co przeginać - w lutym mi zakwestionowali plecak na aparat który już nie raz ze mną leciał - i musiałem mój podręczny bagaż wysłać razem z głównym - więc zostałem tylko z aparatem.
Co do przepisów celnych:
Towary zwolnione z cła:

* ubrania
* artykuły toaletowe
* przedmioty osobistego użytku
* przedmioty potrzebne do wykonywania zawodu podczas pobytu w Japonii
* prezenty, w ilości nie wskazującej na to, że przeznaczone są na handel, których wartość nie przekracza 200 tys. JPY (w cenach z kraju zakupu).

Osoby dorosłe tzn. te, które ukończyły 20 rok życia, mogą przewozić bez cła alkohol i wyroby tytoniowe w następujących ilościach:

* 3 butelki alkoholu - jedna butelka = ok. 760 cc
* cygara (100 szt.)
* papierosy (400 szt.)
* inny rodzaj tytoniu (500 g)
* oraz perfumy -2 uncje / jedna uncja = ok. 28 cc /.

Można wwieźć dowolną ilość pieniędzy, lecz kwotę powyżej 1 mln. JPY należy zadeklarować.
Zadeklarować należy też złoto w sztabkach.

Leki - można wwieźć zapas na własny użytek, na okres 2 miesięcy oraz 24 szt. paraleków do stos. zewnętrznego.
cytat ze strony Ambasady Polskiej w Tokyo http://www.tokio.polemb.net/index.php?document=124

Generalnie w głównym bagażu możesz mieć wszystko :) pytanie tylko czy się uda i czy warto ryzykować?
Co do jedzenia...to przeważnie udaje się przemycić - chociaż raz na jakiś czas zabierają.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: s_k » 09 czerwca 2008, 01:53 - pn

Jeśli zastanawiasz się, czy kupić kartę Euro<26 to zdecydowanie polecam. Nie tylko ze względu na ubezpieczenie, ale także na poświadczenie statusu studenta, co uprawnia do różnych zniżek, np. w kinie, gdzie niestety nie zawsze personel respektuje nasze legitymacje studenckie, choć teraz wszyscy mają te nowe, plastikowe, więc może jest ok.

Co do kontroli, to zależy przez co lecisz i na kogo trafisz.
Ja wracałem rok temu z Nagoi przez Dubaj i Monachium do Poznania i miałem kosmetyki w podręcznym, bo mi się nie zmieściły w głównym :) i przez oba lotniska przeszedłem bez problemu, choć sam widziałem na monitorze zeskanowany mój bagaż, w którym jak byk było widać m.in. pastę do zębów i tonik do twarzy :D A było to zaraz po tym, jak w Dubaju facetowi przede mną wszystko wyrzucili, a w Monachium innemu kazali się cofnąć i kupić za 1 Euro plastikowy woreczek i się przepakować.
Jeśli masz jakieś płyny, na których ci zależy (np. drogie kosmetyki) to chyba nie warto ryzykować i od razu wpakować do bagażu rejestrowanego.

Baaaardzo złe opinie słyszałem o lotnisku we Frankfurcie, gdzie jednej znajomej wylali perfumy za kilka manów (wylatywała, jak przewóz był dozwolony, wracała już po zmianie przepisów i zonk...) a innej niedawno zabrali laptopa za to, że go nie ocliła (pomimo, iż kupiła go dla siebie). Początkowo kazali jej zapłacić cło na miejscu, ale nie miała gotówki, a na karcie skończył się limit :( Niby go potem miała odebrać jakoś po opłaceniu cła później, ale w międzyczasie wytoczyli jej proces w Niemczech ;/
Nie wiem w sumie, jak to się dalej potoczyło...
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: Aki-chan » 14 czerwca 2008, 19:03 - sob

Dziękuję za odpowiedz ^^

Ubezpieczenie:
Akurat karty EURO<26 kupować nie muszę bo moja jest jeszcze aktualna ^^ A jak wygląda system ubezpieczeń w Japonii? Tzn. idę do lekarza, płacę z własnej kieszeni, dostaję jakiś "świstek" i co dalej?

Telefon:
Komórkę oczywiście w samolocie wyłączę, ale potrzebna mi będzie jak wrócę do Polski, żeby zadzwonić, żeby ktoś mnie odebrał z lotniska :P
A jeśli w Japonii dostanę japoński telefon i będę chciała go zabrać do domu to za drugi telefon będę płacić cło?

Laptop:
dzwoniłam do biura i mówili, że w większości samolotów można mieć osobną torbę którą czasami nawet nie wliczają w bagaż.
Sprawdzają czy laptop to nie atrapa? ehehehObrazek A jeśli mam licencję na Vistę a zainstalowany XP, to mogą sie doczepić że mam piracki system? Może lepiej wziąć płytkę z XP?

Prezenty:
Akurat osoby z jakimi będę się w TKO widzieć znam na żywo, a prezent wezmę tylko dla osoby u której będę mieszkać (jakaś typowo polska pamiątka lub album o Polsce).

Bagaż:
Czy w bagażu głównym mogę mieć np zupki chińskie, zupy w proszku lub coś tego typu? Niby jedzenie, ale tego się tak "bezpośrednio" nie je :D
Ubrania, przedmioty toaletowe i osobiste mogę mieć w dowolnej ilości? Czy są jakieś limity typu jedno mydło, jeden ręcznik...itp?
Czy mogę mieć książki w podręcznym bagażu?
Z tego co chcę zabrać raczej nic nie jest do oclenia. A w podręczny wpakuję laptop, aparat, książki, portfel i dokumenty.

............
Jak wygląda odprawa przed podróżą do Japonii? Biorą odciski palców, robią zdjęcie, grzebią mi w bagażu i przeprowadzają wywiad... o co mogą pytać?
Czy podczas przesiadki też muszę znaleźć swój bagaż i jest on sprawdzany?
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: kicek » 14 czerwca 2008, 19:48 - sob

dużo pytań, ale po kolei:
co do ubezpieczenia to ja zawsze ubezpieczałem się w Warcie, a tam dość dokładnie Ciebie poinformują, chyba że trafisz na jakiegoś niedouczonego. Ale z tego co pamiętam do pewnej sumy płacisz z własnej kieszeni, a oni w Polsce zwracają, a przy poważniejszych sprawach trzeba się skontaktować z agentem na miejscu.
Co do cła za drugi telefon to nic nie słyszałem.
Laptopy to sprawdzają czy nie jest to przypadkiem atrapa z bombą, więc każą tylko włączyć, lepiej naładuj baterię, nie słyszałem o sprawdzaniu oryginałów, ale w Japonii może nie wszystko chcieć się zalogować jak powinno. Mój kolega miał z tym problem, może coś już się zmieniło , nie wiem.
Co do pamiątek typowo polskich to chyba najtaniej kupisz na lotnisku po odprawie, ceny podobne do tych jak niegdyś w Baltonie bo wylatujesz za unię.
Co do zupek to ja zawsze je wiozłem, jak trafisz na służbistę w Japonii to wszystko zabierze, jak nie to przymknie nawet oko na próżniowo zapakowaną kiełbasę. Książek to za dużo nie pakuj w podręczny bo przekroczysz limit :D
Odprawa.
u nas musisz uważać na jedno. Sprawdż czy przykleili w bilecie a raczej na jego okładce kwit bagażowy. jest to jedyny dokument jaki masz, że zdałeś bagaż w wypadku jego zaginięcia. jest to bardzo ważne. U nas odprawa jak wszędzie. bagaż główny oddajesz przed odprawą paszportową. Kupując bilet upewnij się ze limit masz na lot międzykontynentalny tzn. 30 kg. po co płacić nadbagaż? Nikt Cię o nic nie będzie pytał. Sprawdzanie podręcznego jest przed wejście do wyjść do odlotu. Tu każą nawet zdjąć kurtkę pozbyć się wszystkich metalowych rzeczy. Patrz co robią inni przed Tobą i rób to samo. Główny bagaż odbierasz dopiero w Japonii. Przy przesiadce będziesz miał w bilecie numer stanowisk przeważnie zaczynający się literą T gdzie uzyskasz kartę pokładową na lot do celu. Nie wiem którędy będziesz leciał, ale najgorszy jest Londyn. najwięcej ginie bagażu, o czym nawet się oficjalnie pisze. natomiast pod względem kontroli faktycznie wściekły jest Frankfurt. ostatnio latałem przez Amsterdam i w sumie nie było tak żle, tylko nabiegać się trzeba między terminalami. problemy z celnikami jak będą to raczej w Japonii.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: Aki-chan » 14 czerwca 2008, 20:26 - sob

w Japonii może nie wszystko chcieć się zalogować jak powinno. Mój kolega miał z tym problem, może coś już się zmieniło , nie wiem.

tzn?

Książek to za dużo nie pakuj w podręczny bo przekroczysz limit

hahaha wiadomo :D biorę tylko rozmówki japońskie, słownik kanji i książkę do gramatyki (ok 1kg), jak mi w głównym zostanie miejsca to tam to wsadze.

Sprawdż czy przykleili w bilecie a raczej na jego okładce kwit bagażowy.

Ale teraz nie ma już biletów papierowych (chyba od 1 czerwca). Czyli nakleją to na bilet elektroniczny?

Przy przesiadce będziesz miał w bilecie numer stanowisk przeważnie zaczynający się literą T gdzie uzyskasz kartę pokładową na lot do celu.

na moim bilecie pisze tylko który terminal, nie ma konkretnego stanowiska. Jak wysiąde z pierwszego samolotu jak trafię na drugi? Będzie wszysko dobrze "oznakowane"?

Nie wiem którędy będziesz leciał

Leciała, nie leciał :P Lecę przez Helsinki (SAS), a kumpel (leci w sierpniu), wybrał Aeroflot ( z moich terenów 95% osób wybiera Aeroflot i jakoś każdy cały i zdrowy dolatuje na miejsce: Japonia, Chiny, Rosja, narzekają tylko na personel).
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

PoprzedniaNastępna

Wróć do Japonia obecnie

cron