Czcionka japońska w przeglądarce internetowej

Jak się uczyć? Gdzie się uczyć? Gramatyka, słówka itd.

Czcionka japońska w przeglądarce internetowej

Postautor: Vivi » 29 czerwca 2005, 13:20 - śr

Ponieważ ostatnio otrzymuje dużo pytań dotyczących wyświetlania "krzaczków" w przeglądarkach - temat z rozwiązaniem problemu będzie oznaczony jako "przyklejony" na forum.


Krótka instrukcja (odnosi się do IE - którego przy okazji gorąco nie polecam :evil: ):
  1. wchodzimy na dowolną stronę japońską np. www.google.jp
  2. z menu przeglądarki wybieramy widok/kodowanie i odszukujemy japoński
  3. pojawi się nowe okienko: czy zainstalować czcionkę japońską? Oczywiście klikamy tak (może być konieczny cd z windowsem lub czcionka zostanie pobrana automatycznie ze strony microsoftu). Po poprawnej instalacji może być konieczny restart przeglądarku lub/i komputera
  4. zmieniamy przeglądarkę IE na coś zdecydowanie lepszego ;-) polecam firefox'a
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik


Postautor: bobon » 29 marca 2006, 14:00 - śr

dobra to ja powiem tak, urzywam mozzili oczywiście ( kto urzywa tego ścierwa IE bleeee :-x ) zrobiłem jak muwiłeś i nic < wtf?> no dobra wejde do IE ( bleeee) i zażądało mi jakiej płytki. pomocy, i jak ja mam się uczyć hiragany i katakany ?? :evil: :-x
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Gunman » 29 marca 2006, 15:57 - śr

Jeśli używasz Windy XP, najlepiej zainstaluj tzw. IME, do ściągnięcia na stronie:
http://www.microsoft.com/windows/ie/dow ... fault.mspx

To powinno załatwić sprawę z wszelkim kodowaniem znaków. A do pisania po japońsku ściągnij sobie jakiś edytor tekstu. Gotowy tekst możesz np. kopiować do Worda i zapisywać jako RTF albo nawet zrobić stronę WWW po japońsku :-D
Shikata ga nai. Sekai wo sukuu to shiyou...
Awatar użytkownika
Gunman
 
Posty: 25
Rejestracja: 01 marca 2006, 19:04 - śr
Lokalizacja: Kraków

Postautor: mkr » 12 stycznia 2007, 01:25 - pt

A mój XP i IE 6.0 a teraz już 7.0 bez problemu rozpoznają każdy alfabet.
Swoją drogą co jest złego w IE, ze go tak nie lubicie? ;) Ale to chyba to HP pytanie :D
mkr
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 stycznia 2007, 02:49 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Bulma » 14 stycznia 2007, 22:03 - ndz

Prosta instrukcja jak zainstalować znaczki japońskie jest na http://www.japonka.pl ;)[/url]
Awatar użytkownika
Bulma
 
Posty: 12
Rejestracja: 04 listopada 2006, 13:35 - sob
Lokalizacja: Krasnystaw city;]

Postautor: mkr » 14 stycznia 2007, 22:54 - ndz

świetne wskazówki. Już mogę pisać w wordzie po japońsku :) Dzięki
mkr
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 stycznia 2007, 02:49 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Bulma » 15 stycznia 2007, 18:44 - pn

Niema za co;))) Pozdrówka dla systkich;)))
Awatar użytkownika
Bulma
 
Posty: 12
Rejestracja: 04 listopada 2006, 13:35 - sob
Lokalizacja: Krasnystaw city;]

Postautor: madzivla » 13 lutego 2007, 19:53 - wt

a ja nie moge nie mam orginalnego windowsa xp a on każe mi ciągle włożyć płytę instalacyjną to co mam robić??
madzivla
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 lutego 2007, 19:46 - wt

Postautor: Hyster » 11 stycznia 2008, 13:45 - pt

mkr pisze:A mój XP i IE 6.0 a teraz już 7.0 bez problemu rozpoznają każdy alfabet.
Swoją drogą co jest złego w IE, ze go tak nie lubicie? ;) Ale to chyba to HP pytanie :D


IE dolaczane jest razem z windowsem, ktory jest platny, do tego IE nie ma otwartego source'a a np. Mozilla Firefox jest darmowa i ma otwarty source.
Roznego rodzaju hakerzy odnajduje bledy w przegladarkach i tworza wirusy przedierajace sie przez nie, ale sa ludzie ktorzy zajmuja sie odnajdywaniem tych dziur, zeby je poprawic. Niestety w IE sprawia to problemy, gdyz zanim microsoft odczyta te wszystkie maile z dziurami oraz oni poprawia te dziury i wypuszcza nowa wersje mija duzo czasu...
Tak wiec firefox jest lepszy bo jest darmowy. To samo jest z Windowsem i Linuxem

@up
No skoro musisz wlozyc plytke instalacyjna... to ja włóż:P
Hyster
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 13:32 - pt

Re: Czcionka japońska w przeglądarce internetowej

Postautor: Natalia » 15 sierpnia 2008, 15:18 - pt

A ja mam jakąś wersję windowsa bez płyty. Oryginalny, ale bez płyty. I nie moge włożyć czegos czego nie mam :cry2: Czy jest inny sposób? wystarczy mi np czytać w fire foxie...
Natalia
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 15:23 - śr

Re: Czcionka japońska w przeglądarce internetowej

Postautor: Lelouch vi Britannia » 15 sierpnia 2008, 16:55 - pt

Jak masz oryginalny system to poprostu sciagnij teraz go z torrentow -.- Wystarczy ze to bedzie wersja taka jaka ty masz czyli np Win Pro sp 3. No albo wgrac Viste, mialem japoński bez dogrywania czegokolwiek.
Awatar użytkownika
Lelouch vi Britannia
 
Posty: 12
Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 19:53 - wt

Re: Czcionka japońska w przeglądarce internetowej

Postautor: Natalia » 16 sierpnia 2008, 16:06 - sob

A coś bardziej legalnego?
Natalia
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 15:23 - śr

Re: Czcionka japońska w przeglądarce internetowej

Postautor: vo0 » 21 września 2008, 14:54 - ndz

zainstaluj linuksa a potem w konsoli wpisz (w przypadku debianopochodnych) :
Kod: Zaznacz cały
apt-get install ttf-kochi-mincho
:wink:
vo0
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 września 2008, 14:49 - ndz

Re:

Postautor: Kaito » 26 października 2008, 14:32 - ndz

Bulma pisze:Prosta instrukcja jak zainstalować znaczki japońskie jest na http://www.japonka.pl ;)[/url]


Tam jest insturkcja na Worda 2003, a ja mam 7-kę. Niby to to samo ale dojście do różnych opcji jest trochę inne. Wiecie może jak w tej wersji dodać możliwość "pisania znakami japońskimi"? Jeszcze się nie do końca orientuję w tym programie, a w pomocy pisało tylko "jaki to ten łord nie jest wspaniały bo może wstawiać kanji" ale jak to już nie napisali ^-^
Kaito
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 października 2008, 12:30 - ndz
Lokalizacja: Chorzów

Re: Czcionka japońska w przeglądarce internetowej

Postautor: MisaAmane » 28 czerwca 2009, 16:21 - ndz

ja tam korzystam z IE i nie narzekam... Nie wiem jak zrobiłam to, ze mi działa japońska czcionka w IE, ale nic nie instalowałam. Z resztą ja poprostu jak mi jakiegoś kanij (przepraszam, jesli się mylę, ale nie jestem tak doswiadczona w tym) nie wyświetla w IE to kopiuje do worda i jest wszystko ;]
MisaAmane
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 15:50 - ndz

Następna

Wróć do Język japoński