Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: shortee » 27 października 2009, 19:34 - wt

Witam:)

Za niecały miesiąc przyjezdza do mnie kolezanka z Japonii. Poznalismy sie jakies 6 lat temu na obozie jezykowym w Anglii. Caly czas trzymamy ze soba kontakt na zasadzie maili badz listow. Bedzie mieszkala w Bydgoszczy tydzien. Po tym czasie wraca do swojego kraju.
Moje Pytanie.. Co Warto jej pokazac w Polsce... Chcialbym tez zabrac ja na impreze do klubu.. Czy wypada ? :)

Dziekuje za odpowiedzi..

Pozdrawiam . Łukasz.
shortee
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12 - pt


Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: kicek » 28 października 2009, 22:09 - śr

Dla Japończyka Polska kojarzy się z Chopinem. Pomyśl też o tym co może stanowić dla niej ciekawostkę geograficzną i kulturową. Ona będzie szukała egzotyki. Pomyśl co dla Ciebie byłoby egzotyką w Japonii i się zrewanżuj. Jeśli będziesz chciał jakiś konkretów to napisz.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: kurimon » 29 października 2009, 00:35 - czw

jw.

Muzeum Auschwitz, Wieliczka, Wawel itp.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: kicek » 29 października 2009, 13:33 - czw

No Auschwitz, to może tak średnio. Może po prostu tego nie zrozumieć, a liczyć na to że uczą ich tego w Japonii to lekka przesada.Z Bydgoszczy kawałek drogi na Wawel i w ciągu tygodnia może być problem. Bliżej masz Gdańsk, Toruń. O tym cos na pewno słyszała.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: s_k » 29 października 2009, 14:45 - czw

Japończycy, jak w ogóle Azjaci, uwielbiają jeść, więc gdzie byś jej nie zabrał, kupuj jej jakieś lokalne smakołyki, zabieraj na pierogi, bigos, żurek, makowiec, barszcz, gulasz, cokolwiek. Sam miałem kilka razy podobny problem i wiem, że jedzenie, nawet jeśli nazwa polsko nie brzmi (vide Barszcz ukraiński, Gulasz po węgiersku, itp.) jest zawsze dobrym rozwiązaniem.
Poza tym warto ją wziąć do miejsca, gdzie sprzedają największy kicz, jaki może być, bo na pewno będzie jej się podobało. Na zwykłe zakupy też ją możesz wziąć (toż to przecież dziewczyna). Będąc w Gdańsku na Długiej niech sobie kupi bursztyn, najlepiej z owadem w środku. W Japonii bursztyn jest drogi i trudno go znaleźć, u nas w miarę tanio i na Pomorzu jest wszędzie.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: konoyaro » 02 listopada 2009, 05:30 - pn

Bursztyn to dla starszych, zalezy ile lat ma Twoja kolezanka. Poza tym pomysl z robakiem w srodku dla dziewczyny to hmm... tylko mozna jej wspolczuc. Jesli ma byc kulturalnie to na pewno zgadzam sie z przedmowca, Wawel, Auschwitz, Wieliczka moze byc Kazimierz, poza tym ten park szopenowski jak sie jedzie na stolyce, Zelazowa Wola - tu masz najblizej. Co do jedzenia, tutaj bym nie byl takim optymista - po lokalnych specjalach moze jej wysiasc zoladek - normalne dobre polskie jedzenie bedzie super. Mozna tez zabrac na starowke dowolnego miasta (byleby byly kamienice i stragany z badziewiem) i bedzie dobrze.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: s_k » 02 listopada 2009, 13:58 - pn

Bursztyn dla starszej osoby? A dlaczego nie dla młodszej? Ilość biżuterii bursztynowej np. w Gdańsku jest taka, że każdy znajdzie coś dla siebie. I jeśli już to właśnie koniecznie z owadem w środku i nie rozumiem zupełnie, dlaczego miano by jej współczuć? :? Chyba nie znasz Japończyków... Bursztyn z komarem sprzed kilku tysięcy lat to w Japonii rarytas i na pewno jej się spodoba.
Jeśli już z czymś się wstrzymać, to może lepiej z wycieczką do Auschwitz, bo do tego może nie być przygotowana i choć osobiście uważam, że naprawdę warto ją tam zabrać, to jeśli będzie to typowa japońska nastolatka, to może nie zrozumieć, o co tam chodzi i do tego dostać szoku. Ale spróbować można :)
Z jedzeniem też nie będzie problemu i nie wydaje mi się, żeby jej żołądek miał wysiąść, to nie Chiny, czy Wietnam, gdzie pierwszego dnia można dostać 下痢
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: Niltinco » 02 listopada 2009, 15:04 - pn

Warto by było zapytać tej Japonki co ją tak naprawdę interesuje bo może zamiast miast woli podziwiać jakieś widoczki. Niedawno przyleciał do mnie kumpel z Japonii i jako, że mieszkam teraz w Krakowie to pierwsze co chciałam mu pokazać to Wawel i kopalnię w Wieliczce, ale zaskoczyło mnie, że ani jedno ani drugie mu się nie podobało. Za to gdy zabrałam go w moje rodzinne strony na ruiny zamku (w Rabsztynie) to był nimi zachwycony, a w Wieliczce największe wrażenie zrobiły na nim malutkie uliczki/zaułki. Okazało się, że on po prostu uwielbia ruiny, zapyziałe uliczki i wszystko to co nie zostało odrestaurowane.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: kicek » 02 listopada 2009, 15:07 - pn

Tak na prawdę to nie wiemy gdzie chciałbyś ją zabrać. Sądząc z Twojego miejsca zamieszkania to najbliżej masz na wybrzeże i di Torunia, o Koperniku napewno słyszała. Teraz mi przyszedł do głowy pomysł, a może tak Mazury? Oszaleje jak zobaczy ładne krajobrazy, oni wogóle kochają przestrzeń, której im brakuje. A na koncert z muzyką Chopina też ją zabierz, może Ty się znudzisz ale ona będzie zachwycona.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: markus07 » 06 listopada 2009, 07:24 - pt

W ostatnią Niedzielę na kanale 6 był program Mysterious Porando i pokazywali właśnie Bydgoszcz, Toruń, Kopernika, Pierniki itp. Generalnie stare budownictwo będzie się jej podobać - hehe za pewne powie, że jak w DIsney Landzie gdy zobaczy starówkę :)

Poza tym każdy jest inny - ciężko zgadywać :)
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: konoyaro » 07 listopada 2009, 09:54 - sob

Zawsze tez mozna zabrac do Tropical Island, wprawdzie 25E/os + wacha ale dla dobra rzecz (pod warunkiem ze ktos chce sie pokazac polnago)
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: Doberman » 02 grudnia 2009, 16:14 - śr

Ona sama chyba powinna wiedzieć najlepiej co chce zobaczyć, przecież narodem który wie najwięcej o Polsce są właśnie Japończycy. Kiedyś czytałem, że za granicą o Polsce najwięcej piszą właśnie w japońskich podręcznikach szkolnych. Kiedyś Japonia planowała ekspansję gospodarczą na Polskę.
Doberman
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 listopada 2009, 14:53 - sob

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: s_k » 02 grudnia 2009, 20:13 - śr

Ta koleżanka to chyba już w Polsce była, więc może warto napisać kilka słów, gdzie ją wziąłeś i co jej się najbardziej podobało?
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: Demonik » 05 grudnia 2009, 04:35 - sob

Dobrze by było dziewuszkę na mecz jakiś zabrać :-D
You may even hear a final sound like the breaking of crystal. Then you are no more.
Awatar użytkownika
Demonik
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 marca 2007, 02:24 - sob
Lokalizacja: ウッチ

Re: Kolezanka z Japonii w Polsce-Jakie miejsca warto pokazac ?

Postautor: misiasny37 » 05 grudnia 2009, 17:06 - sob

Mecz?? xD Zależy jaki, bo jak piłka nożna to w większości to drechy i skiny chodzą na mecze, więc nie wiem jak zareagują na obecność obcokrajowca xD
Dziewczyny "może" nie ruszą, gorzej jakby był to kolega...
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin

Następna

Wróć do Japonia obecnie

cron