Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Konkursy z nagrodami organizowane dla naszych czytelników.

Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: amazonka.pl » 03 listopada 2009, 17:25 - wt

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym przez sklep http://www.amazonka.pl i vortal http://www.konnichiwa.pl

Aby wziąć w nim udział wystarczy w tym temacie odpowiedzieć na pytanie - którego japońskiego artystę cenisz najbardziej?

Najciekawszą wypowiedź nagrodzimy kursem nauki języka japońskiego- http://www.amazonka.pl/inne-20624475/ja ... 8782.bhtml

Najciekawsze wypowiedzi umieścimy także na stronie http://www.amazonka.pl/

Tutaj znajdziecie regulamin konkursu- https://www.amazonka.pl/cms/Tw%C3%B3j%2 ... Elements=1

Życzymy powodzenia i czekamy na Wasze odpowiedzi...

Amazonka.pl

PS. Zabawa potrwa do 17 listopada włącznie
Awatar użytkownika
amazonka.pl
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 października 2009, 19:18 - śr


Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: sadako » 05 listopada 2009, 16:59 - czw

Naoko Takeuchi autorka "czarodziejki z kiężyca" jak i wielu innych mang. Dlaczego ją cenie? bo wymyśiła mangę, która była jedną z pierwszych ( które pamiętam) która dotarła do Polski. Jej talent była tak wielki, ze jej dzieło dotarło aż do tutaj. Miałam wtedy kilka lat, ale to dzięki niej poznałam ten gatunek, zaczynalam się fascynować Japonią i wszystkim co z nią związane, nawet Japonia jest moim tematem pracy maturalnej:) uważam ze jest wybitną osobą, i cenie ją za to że jej dzieło wzbudziło we mnie fascynacje i pasje która daje mi radość.
sadako
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 listopada 2009, 17:45 - śr

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: goss » 08 listopada 2009, 17:13 - ndz

Którego japońskiego artystę cenię najbardziej? Ciężko stwierdzić. Dobrych artystów, godnych miana 'najbardziej cenionego' jest z całą pewnością wiele, ale myślę, że jeśli chodzi o mój gust to bardzo cenię autora mangi Death Note - Takeshi Obata. Dlaczego? Ponieważ potrafił stworzyć niesamowite postaci, które zapadają w pamięć. Po mistrzowsku wymyślił fabułę, której nie można było przewidzieć, a bohaterowie, których stworzył są nietuzinkowi, wyróżniają się wśród tłumów. Poruszył w mandze także sprawy, które dotyczą nas wszystkich. Czyli rozumienie dobra i zła, rozróżnianie tych dwóch elementów życia ludzi. Pokazał też poziom przestępczości na świecie. Moim zdaniem Takeshi Obata zasługuje na miano 'najbardziej cenionego', ponieważ aby stworzyć takie dzieło trzeba być geniuszem. Jaki mógłby być inny artysta? Myślę, że Murakami Haruki także byłby dobrym przykładem. Jego książki chociaż czasem trudne do zrozumienia mają jednak ważne przesłania. Murakami ma specyficzny styl pisania, który nie każdemu może się spodobać, ale też nie podaje przesłania książki na tacy. Należy się zastanowić często o co tak na prawdę chodzi autorowi, w jakim celu coś takiego napisał. Bo przecież każdy ma jakiś cel prawda? Artystów godnych wymienienia tutaj można by wypisywać i opisywać jeszcze długo. Byłoby ich na prawdę dużo. Jednak dwójka przeze mnie wymieniona jest zdecydowanie w czołówce rankingu.
goss
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 listopada 2009, 16:08 - ndz

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: ShimizuRin » 09 listopada 2009, 16:06 - pn

Najbardziej cenionym przeze mnie artystą jest z pewnością Tsugumi Ōba który jest autorem „Death Note”.
To właśnie ten japoński pisarz przez swoją twórczość zmienił moje życie na lepsze. Pokazał mi jak odróżniać dobro od zła i jak wielką potęgą jest nauka.
„DEATH NOTE”- anime, manga, ze wspaniałą fabułą zmieniającą życie zwykłych ludzi takich jak ja. To właśnie dzięki temu dziełu moje życie nabrało sensu. To Tsugumi Ōba pomógł mi odnaleźć siebie, odnaleźć cel w życiu, którym jest wyjazd do Japonii i zastanie tam na zawsze. Nie spocznę, dopóki tego nie spełnię. Teraz żyję nadzieją, że kiedyś dotrę na inny kontynent, do Japonii, i zaznam szczęścia, tego prawdziwego.
ShimizuRin
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 listopada 2009, 16:02 - pn

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: zicherka » 12 listopada 2009, 13:57 - czw

Kazuo Ishiguro to japońskiego pochodzenia autor książki "Nie opuszczaj mnie", poważny obraz świata po rewolucji klonowania i traktowania zarodków jak części na przeróbkę na krem...historia ujmująca prawdziwa, gdy się kończy ostatnią stronę czuję się jakiś nieokreślony smutek...mistrzostwo...
zicherka
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 listopada 2009, 13:48 - czw

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: MiaMay » 15 listopada 2009, 23:36 - ndz

Przekrój japońskich artystów mógłby przebiegać przez niemal wszystkie dziedziny życia. Począwszy od twórców mang i anime (tych zapewne zna się najbardziej), przez pisarzy, wokalistów czy propagatorów kultury i sztuki, kończąc na twórcach szeroko rozumianej nauki. Cenić można ich wszystkich, zapewne znalazłoby się wśród nich kilka postaci, których można określić mianem artysty. Mając na uwadze moje filologiczne upodobania pozostanę jednak wierna człowiekowi, który niezmiennie od kilku lat stanowi niedościgniony wzór. Uroczy w każdym calu - Haruki Murakami. Ceniony w Japonii (zdobył tam niemal wszystkie możliwe literackie nagrody), znany w pozostałej części świata. Absolutnie genialny twórca książek, które potrafią zaczarować i nakłonić do refleksji. Nie ma w nich mowy o drętwym dydaktyzmie. Co zachwyca najbardziej to kreacja świata, jaki jest serwowany w każdej opowieści. Murakami to w końcu twórca, który świetnie się czuje w dłuższych prozatorskich tekstach ale potrafi się też dobrze odnaleźć w krótkich zbiorach opowiadań. Stworzony przez niego realizm magiczny wprowadza dozę niesamowitych postaci, historii i zdarzeń. Poruszamy się tu zwykle na łamach dużego miasta, gdzie bohaterowie zdają się być wtopieni w szarość codziennych dni, wielki mechanizm nakręcający życie wielkich korporacji czy aglomeracji.Jednak nie są oni tak przeciętni jak mogłoby się to wydawać. Banalny pracownik, nakładający co dzień garnitur, spędzający samotnie wieczory może nagle okazać się niezbędną osobą do uratowania świata. Krajobraz miejskiej dżungli staje się tłem małych dramatów, od których zależy przyszłość miasta. Murakami stroni od radykalnych zachować i dydaktycznej nuty, wszystko na rzecz podkreślenia intrygującej strony ludzkiej natury - tej, którą posiada każdy z jego bohaterów. W świecie autora nie zabraknie kotów, żab, dżdżownic etc - te i wiele innych stworzeń wpisują się w nietypowe schematy, które sprawiają, że historie nabierają niesamowitej oprawy. Poruszając się po zakamarkach ludzkiej natury i jego możliwości odkrywamy na nowo rzeczywistość, stosunki międzyludzkie i własne reakcje. Murakami nie boi się zaskakiwać. Czasem wystarczy prosta sceneria i dwie postaci by stworzyć niezwykle klimatyczną historię. Wielkim plusem twórcy jest fakt, iż często nie doprowadza opowieści do momentu krytycznego. Wiemy kto odpowiada za wszystkie działania, poznajemy zakończenie... ale, no właśnie zawsze pozostaje doza niepewności. Nie jest nam dane dowiedzieć się w pełni wszystkiego - pozostawia to miejsce na własną interpretację, ciekawość sięgającą zenitu. Haruki Murakami z pewnością jest człowiekiem niezwykłym. Wielki miłośnik maratonów. Pisać zaczął po pewnym meczu basebollowym, na którym poczuł swoiste natchnienie. Pasjonat jazzu, tłumacz. Człowiek renesansu. Wierny Japonii, jej tradycji, potrafiący połączyć jej konwencje z własnym niesamowitym stylem, charakterystycznym już po tylu latach i rozpoznawalnym przez każdego miłośnika jego twórczości. Człowiek jedyny i niepowtarzalny: Haruki Murakami.
MiaMay
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2009, 23:28 - śr

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: Niniel91 » 16 listopada 2009, 01:08 - pn

Zdefiniowanie pojęcia artysty nie jest łatwe, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy każda komercyjna gwiazda jest takim właśnie mianem określana. W rzeczywistości, bycie artystą nie polega jedynie na dobrym wykonywaniu swojej profesji, lub umiejętnej kreacji własnego wizerunku. Osobistości, o których chciałabym krótko napisać stworzyły coś niepowtarzalnego, fascynującego, zastanawiającego i dla mnie bezwarunkowo zasługują na miano tych prawdziwych artystów.

Yukio Mishima to według wielu opinii najważniejszy japoński pisarz XX wieku. Przeze mnie ceniony jest nie tylko za swoją twórczość literacką, ale również za wartości jakie wyznawał. Mimo, że nie wszystkie poglądy i co tu dużo mówić, obsesje Mishimy sama mogłabym kultywować, to podziwiam sposób w jaki poświęcił się obranej przez siebie ścieżce życiowej. Jeśli chcę powiedzieć cokolwiek o twórczości tego poety, to muszę też wspomnieć o jego życiu, a raczej o śmierci, którą przecież tak bardzo kultywował.
Yukio Mishima to dla mnie postać dziwna, a na pewno nieodgadniona, wręcz fanatyczna. Był mocno przywiązany do rodzimej tradycji, targany konfliktami, oddany fascynacji ludzkim ciałem, siłą i jak już wspomniałam- śmiercią. Sprzeciwiał się zatracaniu japońskiej tradycji, a tą formą sprzeciwu było rytualne samobójstwo- seppuku. O jego desperackim geście nie mogłam zapomnieć czytając “Umiłowanie ojczyzny”. Ta piękna, ale tragiczna i wzruszająca opowieść wywarła na mnie wrażenie, które ciężko mi opisać słowami. Podobnie było z „Na uwięzi”, która po prostu mną wstrząsnęła. Te opowieści wywarły na mnie największy wpływ mimo, że wszystko co Mishima napisał wydaje się godne uwagi i zastanowienia. Dlaczego zatem wyróżniam tylko te dwa tytuły? Przecież jego dorobek to ponad 40 powieści (a także dramaty, eseje...) Cóż, wydaje mi się, że rzadko bywa, aby pisarz stworzył coś naprawdę wybitnego i ponadczasowego, co może zapaść w pamięć na tak długi czas. W tych opowieściach miłość, życie, śmierć, uczucie, moralność, męstwo ma jakieś niewytłumaczalne, inne znaczenie niż to, do którego przywykłam. Opisane z tak wielką precyzją, emocjonalnością i czasem przerażającym naturalizmem, bardzo ukształtowały moje poglądy. Może jest to naiwne, ale w szkołach bardzo często karze nam się mówić, że dana lektura „skłoniła nas do refleksji”. Pewne jest jedno- mnie Mishima niejednokrotnie skłonił do refleksji, zupełnie innych niż te, które zapewniają nam lektury szkolne. Dlatego też zachęcam wszystkich do zapoznania się z tą może trudną, ale jakże wartościową twórczością. Yukio Mishima nie na darmo nazywany jest przecież „ostatnim prawdziwym samurajem” i co tu dużo mówić- prawdziwym artystą.

Kolejnym japońskim artystą, którego nie mogłabym pominąć jest Hideto Takarai, fanom japońskiej muzyki znany jako „HYDE”. Jest to postać bardziej „popkulturowa” i zapewne według niektórych, nie zasługująca na miano artysty. Dla mnie jednak jest to człowiek, który swoją muzyką wciąż zmienia moje nastawienie do świata, ludzi, uczuciowości, a także wzbudza zwykłą, ale jakże wspaniałą radość.
Zanim jednak o muzyce, najpierw chciałabym wspomnieć o samym Hyde. Na pewno jest to muzyk wszechstronny - jego talent to nie tylko cudowny, unikatowy wokal. Oprócz tego świetnie gra na gitarze, saksofonie, pianinie, harmonijce, komponuje, próbował swoich sił jako aktor. Wiadomo też, że umie całkiem nieźle rysować, o czym świadczą jego dziecięce marzenia o byciu mangaką.
Hyde fascynuje mnie nie tylko jako muzyk (tu samo nasuwa się słowo „artysta”), ale po prostu jako człowiek. Powoduje to jego specyficzny sposób bycia- mimo swojej pozornej otwartości, Hyde w wielu aspektach pozostaje dla mnie zagadką. Wydaje się być osobą wesołą, bezpośrednią, jednak wciąż niewiele mogę powiedzieć o jego poglądach, wartościach. Oczywiście, mogę o tym wnioskować poprzez interpretacje jego tekstów, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę solowe projekty. Faktem jednak pozostaje, że Hyde bardzo ceni prywatność, za co też w pewnym sensie go podziwiam, a na pewno szanuję. Muzyka jaką Hyde tworzy jest dla mnie jedyna, oryginalna, nie do podrobienia. I nie ważne czy biorę tu pod uwagę piosenki L’arc en ciel, czy jego solowe projekty. Nie umiem nawet opisać jak bardzo inspirujące są albumy „Faith”, „666”, albo jak na mnie działają piosenki „My dear”. „Kasou”, „Jojoushi”, „Ophelia”, „Dune”, „Loreley”, „Yuki no Ashiato”, „Forbidden Lover”… Mogłabym wymieniać bez końca. Nie chodzi tu jednak o same tytuły, ale o wartość, o piękno tych słów, tej muzyki, tej twórczości. Dodając do tego oryginalność Hyde, efekt jest wprost olśniewający.
Poprzez swoją muzykę i swoją osobowość Hyde dostarcza mi wielu emocji, nie tylko radość. Może to banalne, ale to przy „Perfect Moment” się wzruszam, a przy „Seventh Heaven” uśmiecham i mam ochotę tańczyć. Za to właśnie cenię Hyde-sama i wyróżniam z licznego grona japońskich muzyków, których mam okazję słuchać.

Zestawienie dwóch, tak różnych postaci może być dziwne, ale nie dla mnie. Kiedy przeczytałam konkursowy temat, od razu wiedziałam o kim powinnam napisać. Zapewne znalazłabym jeszcze kilka osobistości, którym zechciałabym poświęcić większą uwagę, jednak na razie skupiam się na tych. Artystów jest mnóstwo, cały czas się o nich słyszy, rozmawia, czyta. Jeśli chodzi o artystów japońskich to jesteśmy ich przecież w stanie wymienić tak wielu, i to w różnych dziedzinach.Warto się jednak zastanowić, czy każdy z nich na to miano w pełni zasłużył.
Awatar użytkownika
Niniel91
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 listopada 2009, 20:09 - sob

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: liidzia » 16 listopada 2009, 13:28 - pn

Takashi Murakami - pan sztuki wizualnej. Dla świata trawionego obsesją łatwizny i strachem przed demaskacją słabości, japoński ekscentryk reprezentuje typ gracza - zwycięzcy. Smutną refleksję maskuje sterylną, pozbawioną ciężaru, programowo pustą sztuką. Nie ma rysu tragicznego; jego samotność, emocjonalna impotencja są takimi samymi atrybutami jak chłopięce trampki i tiszerty z nadrukiem. Identycznie ubrani studenci sztuk pięknych na całym świecie marzą o tym, żeby powtórzyć sukces Murakamiego; wymyślić równie przewrotny stylistyczny trick, który uwiedzie krytyków, kuratorów i kolekcjonerów sztuki. Na razie swój brak przystosowania mogą uznać za dobrą monetę.
liidzia
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 listopada 2009, 13:22 - pn

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: Aglolga » 17 listopada 2009, 00:13 - wt

Nana – gdy usłyszysz, pomyślisz, że nucę,
że przez ową piosenkę nigdy się nie smucę…
lecz co powiesz na to i jak Ci będzie,
jeśli powiem Ci wprost, że jesteś w błędzie!
„Nana” to manga - Yazawa Ai,
niech smucą się ci, którzy nie oglądali.
Miłość, przyjaźń, rozterki i zdrada…
To co być powinno i co nie wypada.
Wszystko to znajdziesz w tym dziele właśnie
I kto je pozna z radości przyklaśnie,
Bo Yazawa Ai to świetna artystka!
Wyobraźnia i kunszt z jej mang wytryska.
Nie mam nic więcej już do dodania.
Pozostawiam Ci przyjemność odkrywania.
Więc ruszaj śmiało, nie czekaj więcej
otwórz ten świat przed sobą jak najprędzej!
Aglolga
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 listopada 2009, 00:04 - czw

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: lubiekisiel » 17 listopada 2009, 00:35 - wt

Makoto Shinkai. Dlaczego go podziwiam? Bo człowiek, który stworzył tak piękne filmy/animacje musi być dobrym człowiekiem, a to cecha, którą cenię najbardziej.
lubiekisiel
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 listopada 2009, 00:10 - wt

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: saas » 17 listopada 2009, 19:49 - wt

Artystą, którego szczególnie cenię jest Akira Yoshizawa. Jego niezwykłe prace origami nie tylko sprawiają mi ogromną przyjemność podczas oglądania, ale także staja się dla mnie inspiracją. Osiągnięcia Pana Yoshizawa w sztuce origami onieśmielają, każdego zainteresowanego. Bez wątpienia stanowi bardzo dobry przykład, z którego osobiście korzystam. Choć jego poziom wydaje się po prostu nieosiągalny to warto czerpać z dorobku który pozostawił, a w szczególności z tysięcy modeli origami jakie stworzył.
saas
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 listopada 2009, 16:11 - pn

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: amazonka.pl » 18 listopada 2009, 15:20 - śr

Konkurs " dobiegł końca!
Dziękujemy wszystkim Forumowiczom, którzy wzięli w nim udział.

Aby nie trzymać Was już dłużej w niepewności, ogłaszamy zwycięzcę:

Kurs nauki języka japońskiego otrzyma od nas Użytkowniczka o nicku Aglola

Sponsorem nagród jest sklep internetowy Amazonka.pl - http://www.amazonka.pl/

Zwyciężczyni gratulujemy, a wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za udział.

PS. O adres potrzebny do wysyłki nagrody zapytamy Aglolę w prywatnej wiadomości
Awatar użytkownika
amazonka.pl
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 października 2009, 19:18 - śr

Re: Konkurs Amazonka.pl i serwis Konnichiwa.pl

Postautor: Usagi-chan » 07 grudnia 2009, 00:17 - pn

sadako pisze:Naoko Takeuchi autorka "czarodziejki z kiężyca" jak i wielu innych mang. Dlaczego ją cenie? bo wymyśiła mangę, która była jedną z pierwszych ( które pamiętam) która dotarła do Polski. Jej talent była tak wielki, ze jej dzieło dotarło aż do tutaj. Miałam wtedy kilka lat, ale to dzięki niej poznałam ten gatunek, zaczynalam się fascynować Japonią i wszystkim co z nią związane, nawet Japonia jest moim tematem pracy maturalnej:) uważam ze jest wybitną osobą, i cenie ją za to że jej dzieło wzbudziło we mnie fascynacje i pasje która daje mi radość.


To była pierwsza przeczytana przeze mnie manga i to ona zaczęła moją przygodę z rysunkiem.
A poza tym Naoko ma taką lekką i przyjemną kreskę...Bardzo lubię jej mangi.
PS.Wiem, że konkurs juz się skończył, ale musiałam coś napisac o Naoko-sama.
Usagi-chan
 
Posty: 95
Rejestracja: 05 sierpnia 2009, 16:52 - śr


Wróć do Konkursy