Życie w Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Życie w Japonii

Postautor: Michał Gliniewicz » 25 czerwca 2010, 22:07 - pt

Czy ktoś kto był w Japonii mógłby mi rozjaśnić nieco ile kosztuje tamtejsze życie ? Jak mniej więcej wyglądają ceny obiadów w lokalach, wejściówki na imprezy, kino, wejścia do muzeów, wesołe miasteczko cokolwiek Byłbym wdzięczny :D
Michał Gliniewicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 czerwca 2010, 21:45 - pt


Re: Życie w Japonii

Postautor: konoyaro » 26 czerwca 2010, 06:21 - sob

lunch 399-2000 JPY
koncert 4000-12000 JPY
wejsciowka na disko 2000 JPY
kino,muzeum itp 500-2000 JPY
wesole miasteczko - free pass 3000-5000 JPY
rental car - od 10-12 tysi wzwyz/dzien
benzyna 140 JPY za litr
hotel 5000 JPY wzwyz
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Życie w Japonii

Postautor: Michał Gliniewicz » 26 czerwca 2010, 21:51 - sob

Dzięki za odpowiedź myślałem że jest znacznie drożej :p
Michał Gliniewicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 czerwca 2010, 21:45 - pt

Re: Życie w Japonii

Postautor: ryuurui » 21 lipca 2010, 20:53 - śr

Michał Gliniewicz pisze:Dzięki za odpowiedź myślałem że jest znacznie drożej :p


moze podac ci ceny w Tokyo :mrgreen:


Ojj, Konoyaro, benzyna staniala do 126!!!

Problem w Jap. to nie sa ceny same w sobie ale ich natezenie. Placi sie za KAZDA drobna usluge i to sie zbiera. Przyklad:

Pojechalem na wystawe kaligrafii do Ginzy, co w sumie nie jest daleko ode mnie, 30 pare min pociagiem i metrem. bilet: 1200yen, picie 2x 150 yenow (40 stopni ciepla i 80% + wilgotnosc pow, bez wiatru - syndrom wielblada w oazie), autobus na stacje 150 yenow x2. Prawie 20 dolarow. Nie bylo mnie w domu przez gora 3h. Ah no i nic nie jadlem.
Autostrada ode mnie to Tokyo i z powrotem (60 km total) 2000 yen plus paliwo. To sie zbiera.
Jesli ktos jest zainteresowany kaligrafia Jap. albo Chinsk. to prosze smialo pytac.
Zapraszam rowniez do dyskusji na forum o kaligrafii: http://www.nihonsun.net/board-28-0.html
Awatar użytkownika
ryuurui
 
Posty: 54
Rejestracja: 13 lipca 2010, 20:51 - wt
Lokalizacja: Tokyo

Re: Życie w Japonii

Postautor: Michał Gliniewicz » 22 lipca 2010, 12:44 - czw

Syndrom wielbłąda w oazie A to dobre :D
Michał Gliniewicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 czerwca 2010, 21:45 - pt

Re: Życie w Japonii

Postautor: Playboy223 » 22 lipca 2010, 17:01 - czw

No ale nie zapominajcie, że w Tokio zarobki są zatrważająco duże.
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Życie w Japonii

Postautor: kurimon » 22 lipca 2010, 19:30 - czw

Playboy223 pisze:No ale nie zapominajcie, że w Tokio zarobki są zatrważająco duże.


Hmm to moze sie przeprowadze?? W sumie niedaleko a jak ma byc "zatrwazajaco duzo" to moze i warto? :D

Nie blaznuj ok?:)
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Życie w Japonii

Postautor: Playboy223 » 22 lipca 2010, 23:23 - czw

Mowiac "zatrwazajaco" mam na mysli to ze sa najwieksze? Ze wszystkich miast w Japonii?
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Życie w Japonii

Postautor: kabusan » 23 lipca 2010, 07:18 - pt

Nie do końca tak jest. Znam sytuacje branży farmaceutycznej. Placa farmaceuty w Tokio to generalnie 1500 - 2500yen za godzinę. Im bliżej centrum tym mniej. Ta sama praca ale poza Tokio, gdzieś w malej miejscowości to przedział 3000 - 4000yen za godzinę. Generalnie ludzi ciągnie do dużego miasta wiec w małym, poddasza place aby zatrzymać pracowników. W Tokio jest taka konkurencja ze place spadają bo jest więcej ludzi. Zwykle prawo podaż - popyt. To jest sytuacja farmaceutów, innej branży to nie wiem.
Osobiście szukam pracy. Bywam w pośredniaku i najniższa płaca jaka spotkałem to 800yen za godzinę. Nie wiem czy jest tu coś takiego jak minimalna płaca krajowa, ale jeśli jest to obstawiam ze będzie to 800 yen.
kabusan
 
Posty: 47
Rejestracja: 03 kwietnia 2006, 23:03 - pn
Lokalizacja: Tokio

Re: Życie w Japonii

Postautor: ryuurui » 27 lipca 2010, 19:17 - wt

kabusan pisze:Nie do końca tak jest. Znam sytuacje branży farmaceutycznej. Placa farmaceuty w Tokio to generalnie 1500 - 2500yen za godzinę. Im bliżej centrum tym mniej. Ta sama praca ale poza Tokio, gdzieś w malej miejscowości to przedział 3000 - 4000yen za godzinę. Generalnie ludzi ciągnie do dużego miasta wiec w małym, poddasza place aby zatrzymać pracowników. W Tokio jest taka konkurencja ze place spadają bo jest więcej ludzi. Zwykle prawo podaż - popyt. To jest sytuacja farmaceutów, innej branży to nie wiem.
Osobiście szukam pracy. Bywam w pośredniaku i najniższa płaca jaka spotkałem to 800yen za godzinę. Nie wiem czy jest tu coś takiego jak minimalna płaca krajowa, ale jeśli jest to obstawiam ze będzie to 800 yen.


dokladnie tak. Pozatym , nie zapominajcie ze w Tokyo jest chorendalnie drogo. parking w centrum kosztuje 400 yenow za 20 min. to jest 12 dolarow za godzine, tak? Ja niew wiem czy to tak malo.
Jesli ktos jest zainteresowany kaligrafia Jap. albo Chinsk. to prosze smialo pytac.
Zapraszam rowniez do dyskusji na forum o kaligrafii: http://www.nihonsun.net/board-28-0.html
Awatar użytkownika
ryuurui
 
Posty: 54
Rejestracja: 13 lipca 2010, 20:51 - wt
Lokalizacja: Tokyo

Re: Życie w Japonii

Postautor: kurimon » 28 lipca 2010, 04:01 - śr

ryuurui pisze:dokladnie tak. Pozatym , nie zapominajcie ze w Tokyo jest chorendalnie drogo. parking w centrum kosztuje 400 yenow za 20 min. to jest 12 dolarow za godzine, tak? Ja niew wiem czy to tak malo.


Tokyo nie jest wcale takie drogie. Mozna tanio zjesc, wypic, zabawic sie. Tam jest wszystko w kazdej cenie tylko trzeba wiedziec gdzie. A parkingi z taka oplata to prawie norma w centrum kazdego miasta. Jak zaczniesz jezdzic to zobaczysz:)

PS. horrendalnie..
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Życie w Japonii

Postautor: ryuurui » 28 lipca 2010, 20:18 - śr

kurimon pisze:
ryuurui pisze:dokladnie tak. Pozatym , nie zapominajcie ze w Tokyo jest chorendalnie drogo. parking w centrum kosztuje 400 yenow za 20 min. to jest 12 dolarow za godzine, tak? Ja niew wiem czy to tak malo.


Tokyo nie jest wcale takie drogie. Mozna tanio zjesc, wypic, zabawic sie. Tam jest wszystko w kazdej cenie tylko trzeba wiedziec gdzie. A parkingi z taka oplata to prawie norma w centrum kazdego miasta. Jak zaczniesz jezdzic to zobaczysz:)

PS. horrendalnie..


Tak sobie teraz mysle, 2 miechy temu bylem w Mediolanie i moj portfel zostal zgwalcony. Hotel w Varese jakies 40km od Milano kosztowal 80 euro za noc, i to nie byl zaden Sheraton.
Pewnie ze zalezy gdzie i za ile. Ale to nie zmienia faktu ze ceny w Japlandii generalnie sa wysokie. Tu nawet nie chodzi o ceny jednostkowe, ale za mase w jakiej one sie schodza. Placisz za kazdy pierdol. To sa "drobiazgi" ktore jak zliczysz potrafia cie wylysiec w mgnieniu oka.
Jesli ktos jest zainteresowany kaligrafia Jap. albo Chinsk. to prosze smialo pytac.
Zapraszam rowniez do dyskusji na forum o kaligrafii: http://www.nihonsun.net/board-28-0.html
Awatar użytkownika
ryuurui
 
Posty: 54
Rejestracja: 13 lipca 2010, 20:51 - wt
Lokalizacja: Tokyo

Re: Życie w Japonii

Postautor: kurimon » 29 lipca 2010, 06:54 - czw

ryuurui pisze: Ale to nie zmienia faktu ze ceny w Japlandii generalnie sa wysokie. Tu nawet nie chodzi o ceny jednostkowe, ale za mase w jakiej one sie schodza. Placisz za kazdy pierdol. To sa "drobiazgi" ktore jak zliczysz potrafia cie wylysiec w mgnieniu oka.


No wlasnie tu sie z Toba nie zgodze. Taka sytuacja jest wszedzie. Jedyne co naprawde jest drogie w Japonii to ziemia i budynki.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Życie w Japonii

Postautor: Aki-chan » 29 lipca 2010, 07:09 - czw

Tak sobie przeliczając zarobki w Polsce i w Japonii i porównując ceny za żywność itp to mogę powiedzieć, że Tokyo jest tańsze niż Warszawa! Owszem ziemia i wynajem/kupno domu/mieszkania kosztuje w Japonii, ale ceny za jedzenie czy inne pierdoły prawie się nie zmienia. W Polsce ceny szybko rosną.

Niektórzy myślą, że ser typu Hochland jest drogi w Japonii bo kosztuje 200 jenów (ok 7zł) w Polsce taki ser kosztuje ok 3-4 zł. W Polsce się zarobi ok 2000 zł na miesiąc (Wawa) w Japonii 200.000 jenów minimum (Tokyo) i mimo tych 200 jenów za ser to i tak jest taniej niż w Polsce.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Życie w Japonii

Postautor: s_k » 29 lipca 2010, 09:49 - czw

Aki-chan pisze:Niektórzy myślą, że ser typu Hochland jest drogi w Japonii bo kosztuje 200 jenów (ok 7zł) w Polsce taki ser kosztuje ok 3-4 zł. W Polsce się zarobi ok 2000 zł na miesiąc (Wawa) w Japonii 200.000 jenów minimum (Tokyo) i mimo tych 200 jenów za ser to i tak jest taniej niż w Polsce.

Dokładnie. A do tego trzeba dodać, że zarówno w Polsce, jak i w Japonii z tej podanej przez ciebie pensji połowę trzeba by wydać na wynajęcie czegoś niewielkiego. Ale Japończyk za 100 000 jenów kupi w Tokio więcej niż Polak za 1000 zł w W-wie. Przynajmniej na moje oko tak jest. Oczywiście inaczej sprawa wygląda, gdy każdy z nich musi korzystać z komunikacji publicznej. Wtedy Japończyk wyda o niebo więcej niż Polak, bo to faktycznie jest w Japonii cholernie drogie. Choć w Tokio i tak nie tak źle, jak w innych miastach Japonii jak Osaka, czy Nagoja.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Następna

Wróć do Japonia obecnie

cron