Nowe życie w Japoni, wyjazd na stałę, potrzebuje pomocy.

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Re: Nowe życie w Japoni, wyjazd na stałę, potrzebuje pomocy.

Postautor: Nipponson86 » 30 stycznia 2011, 20:17 - ndz

kurimon pisze:Zakladajac, ze celem jest zamieszkanie w Japonii najprosciej mozna to zrobic tak:

1) Majac kase po prostu sie przeprowadzic i zainwestowac okreslona sume aby dostac wize.
2) Wyjechac jako hostessa (tylko dla pan poki co)
3) Wyjsc za maz/ozenic sie.
4) Znac angielski na tyle by moc dostac prace nauczyciela.
5) Poprzez ktorys z programow stypendialnych.

Wszystkie ww. daja 80-100% szanse na zamieszkanie w Japonii. Punkt 1 da sie zalatwic w pare dni.
Przyznasz, ze to i szybciej i pewniej niz w Twojej "recepcie":)


Wybacz, ale chyba raczysz żartować.
Pnukt 1.Obalam z miejsca, ponieważ musisz mieć kasę, a skąd ją masz zamiar wziąć?Gdzie tu logika?
Punkt 2.Wiadomo.
Puntk 3.Niby jak Ty to sobie wyobrażasz nie przebywając tam dłuższy czas na tyle, by kogoś bliżej poznać?Czy naprawdę japonki tak chętnie wychodzą za mąż za gajina?
Punkt 4.O ile się nie mylę to "native" speakerów mają tam na pęczki.
Puntk 5.Zgadzam się.

kurimon pisze:Oczywiscie rozne sa poglady itp. ale zapieprzanie w firmie jak osiol tylko z mozliwoscia realizacji swoich marzen do mnie absolutnie nie przemawia. Widze to na codzien, moi japonscy znajomi zarabiaja 2 lub 3 razy wiecej niz ja (poki co:D) i co z tego? Nawet nie maja czasu zeby te pieniadze wydac. A jak maja to tylko w okreslonych przez firme dniach.


Nie rozumiem tego fragmentu.Przecież docelowo jeśli ktoś ma zamiar wyjechać do Japonii na stałe to wiadomo, ze będzie zapieprzał jak osioł, więc w czym rzecz?A jeśli chodzi Ci o rzekome zapieprzanie w "cywilizowanych krajach" to nigdy się z takowym nie spotkałem w przypadku osób na średnich i wyższych stanowiskach.Takie osoby pracują po 8-9 godzin i zarabiają tyle, żeby móc spełnić w nie długim czasie Twój punkt 1.
Nipponson86
 
Posty: 16
Rejestracja: 07 sierpnia 2010, 10:11 - sob


Re: Nowe życie w Japoni, wyjazd na stałę, potrzebuje pomocy.

Postautor: kurimon » 31 stycznia 2011, 02:58 - pn

Nipponson86 pisze:Wybacz, ale chyba raczysz żartować.
Pnukt 1.Obalam z miejsca, ponieważ musisz mieć kasę, a skąd ją masz zamiar wziąć?Gdzie tu logika?
Punkt 2.Wiadomo.
Puntk 3.Niby jak Ty to sobie wyobrażasz nie przebywając tam dłuższy czas na tyle, by kogoś bliżej poznać?Czy naprawdę japonki tak chętnie wychodzą za mąż za gajina?
Punkt 4.O ile się nie mylę to "native" speakerów mają tam na pęczki.
Puntk 5.Zgadzam się.

kurimon pisze:Oczywiscie rozne sa poglady itp. ale zapieprzanie w firmie jak osiol tylko z mozliwoscia realizacji swoich marzen do mnie absolutnie nie przemawia. Widze to na codzien, moi japonscy znajomi zarabiaja 2 lub 3 razy wiecej niz ja (poki co:D) i co z tego? Nawet nie maja czasu zeby te pieniadze wydac. A jak maja to tylko w okreslonych przez firme dniach.


Nie rozumiem tego fragmentu.Przecież docelowo jeśli ktoś ma zamiar wyjechać do Japonii na stałe to wiadomo, ze będzie zapieprzał jak osioł, więc w czym rzecz?A jeśli chodzi Ci o rzekome zapieprzanie w "cywilizowanych krajach" to nigdy się z takowym nie spotkałem w przypadku osób na średnich i wyższych stanowiskach.Takie osoby pracują po 8-9 godzin i zarabiają tyle, żeby móc spełnić w nie długim czasie Twój punkt 1.


Spokojnie:) Wcale nie zartuje, chodzilo mi tylko o to, ze podany przez Ciebie sposob na zamieszkanie w Japonii zajmuje lata i wcale nie ma gwarancji, ze sie tu zamieszka. A te, ktore podalem (po ich spelnieniu) daja 100% szans na osiedlenie sie.

Nie wiem czemu obalasz moj punkt 1:) Jak ktos ma ta kase a chce tu mieszkac to gdzie jest problem?
Jesl chodzi o malzenstwo to masa Japonczykow jest w UK czy w Niemczech (patrzac tylko na Europe). Znam tu ludzi, ktorzy tak wlasnie tu przybyli. Native'ow jest tu na peczki, to fakt, ale i ciagle przyjezdzaja nowi. Znajac dobrze (czasem nawet niezbyt dobrze) angielski da sie znalezc prace.

Co do "zapieprzania" to jest ono zdecydowanie inne niz na zachodzie. I wierz mi, choc ogolnie jestem niechetny pracowaniu w firmie, to jednak czym innym bylaby praca w Polsce, UK a czym innym tutaj.

Playboy223 pisze:Kurimon, zeby dostac wize trzeba miec 100 tys. jpy gwarantowane zarobki? Bo jedni mowia ze 200 tys.


Na pewno nie 100000 bo za tyle sie nie utrzymasz. Bylo minimum 200000 ale nie wiem czy cos sie nie zmienilo. Mozna sprawdzic na stronie MOFA.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Nowe życie w Japoni, wyjazd na stałę, potrzebuje pomocy.

Postautor: youngnigga » 19 kwietnia 2011, 05:14 - wt

はなしを遮って申し訳ありません。どなたか私にポーランド語やポーランドの文化を教えていただけませんか?
I am really sorry to interrupt your chatting. I really wanna learn Polish and Polish culture.
so if there is anyone who could teach Polish and Polish culture, It would be appreciated.

よろしくお願いします。
youngnigga
 
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, 04:45 - wt

Poprzednia

Wróć do Japonia obecnie

cron