Wyjazd do Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Wyjazd do Japonii

Postautor: nathiara » 28 kwietnia 2011, 20:41 - czw

Witam. Pytanie kieruję głównie do osób mieszkających w Japonii i tych, którzy w niej mieszkali na dłużej.
Otóż, chciałabym zamieszkać w Japonii na stałe bądź na pare(naście) lat.Studiuję oceanografię. Japoński umiem perfekto. Władam też angielskim, hiszpańskim i niemieckim (przyznam, że w dzieciństwie byłam strasznym kujonem XD, ale to i dobrze) Na początku planuję zrobić praktykę w Anglii i dopiero potem jechać do Japonii, ale interesuje mnie czy ciężko dostać wizę i na jakiej zasadzie.
Chciałabym też dowiedzieć się czy w ogóle dostanę jakąś pracę po tym co jeszcze przejdę.
Czy mogę dostać obywatelstwo? (jeżeli będę chciała zostać tam na stałe)
Jak jest z wynajmem mieszkania.
Ile mniej więcej pieniędzy muszę mieć, aby ustawić się tak w miarę "wygodnie". Wiem, że bilet dobrej linii kosztuje od 3000 w górę.
Jakie są warunki do życia (np. dla rodzącej kobiety w szpitalu lub załóżmy jakie są emerytury)
nathiara
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 20:10 - czw


Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: Norek » 28 kwietnia 2011, 23:39 - czw

Nie odbierz tego co napiszę źle czy sarkastycznie :)

Ale skoro znasz japoński perfekto (i kilka innych języków), to zapewne podczas nauki miałaś okazję zapoznać się chociaż odrobinę z kulturą japońską - czy wszystko to jest Ci obce?

Dla kogoś władającego kilkoma językami obcymi (w tym japońskim - perfekto^^) nie powinno być zbyt dużego problemu ze znalezieniem pracy, ale oczywiście to też zależy od wielu czynników :P

Próbowałaś już podjąć jakąś pracę, celem odłożenia pienięzy na bilet do Japonii?
Może ta Anglia być dobrym miejscem na uzbieranie funduszy :)

Chyba do pozostania na stałe nie będzie Ci potrzebne ichniejsze obywatelstwo, chyba że aż tak bardzo zbrzydło Ci polskie.

Pozdrawiam :)
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: nathiara » 29 kwietnia 2011, 00:15 - pt

Nie wiem o co Ci chodzi z ta kulturą. No tak, znam, ale pomoże mi to np. w zdobyciu wizy? Chyba czegoś nie rozumiem.

Pracować będę jako oceanograf więc mogą być problemy ze znalezieniem jakiegoś stanowiska nawet jeżeli znam kilka języków.

Jeżeli chodzi o pracę to owszem myślałam o tym, żeby przy okazji odłożyć w Anglii.

Co do obywatelstwa. Posiadanie go daje więcej możliwości.

Zakładając ten temat liczyłam na bardziej szczegółowe odpowiedzi. Odpowiedzi kogoś kto jest/był w Japonii i wie jak się tam mieszka.
Z czym są najczęściej kłopoty (jeżeli są) itp.
nathiara
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 20:10 - czw

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: kurimon » 29 kwietnia 2011, 03:42 - pt

Na wstepie wyglada to tak praca=wiza. Bez pracy nie dostaniesz wizy. Jeszcze nie skonczylas studiow wiec ciezko powiedziec czy latwo bedzie Ci dostac prace gdziekolwiek. Poza tym zadaj sobie pytanie - jaka przewage mam nad Japonczykami starajacymi sie o taka sama prace jak ja?

Skoro znasz japonski "perfekto" i pare innych jezykow rowniez to na pewno o wiele szybciej uzyskasz potrzebne informacje odnosnie wiz poprzez strony japonskiego MSZ niz na jakimkolwiek forum. Glowy nie dam ale do naturalizacji potrzebne jest iles tam lat pobytu plus wykazanie sie wkladem w spoleczenstwo japonskie.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: konoyaro » 29 kwietnia 2011, 14:32 - pt

nathiara pisze:Co do obywatelstwa. Posiadanie go daje więcej możliwości.


Konkrety: posiadanie japonskiego obywatelstwa dale Ci 2 rzeczy. VISA WAVER do USA oraz 15 dni bez wizy do Chin. Poza tymi dwiema rzeczami nie ma wiekszej roznicy. Tzn. sa wady, jesli planujesz z japonskim paszportem pracowac, kupowac nieruchomosci itd. w UE. Druga sprawa to niestety przepisy RP, ktore czynia zrzeczenie sie obywatelstwa rzecza niezwykle uciazliwa. Zgode wyrazic musi prezydent - mozesz sobie wyobrazic jaka droga Twoje papiery musza przejsc przez biurokratyczna machine. Poza tym, nikt Ci niczego nie bedzie ulatwial po drodze :).

Nie mam pojecia co robi oceanograf - np. moj znajomy geograf jest przewodnikiem, to oceanograf moze byc przewodnikiem na statku? Na pewno jesli to jest przydatne, to bez problemu znajdziesz prace, jesli rzeczywiscie umiesz to, o czym piszesz. Co do wizy, to bez pracy nie dostaniesz wizy pracowniczej, ale jak zajedziesz to dostaniesz 90 dni turystyczna.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく


Wróć do Japonia obecnie

cron