Mozliwosc niespodziewanego wyjazdu do Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Mozliwosc niespodziewanego wyjazdu do Japonii

Postautor: eldrezzz » 30 maja 2012, 10:56 - śr

Witam,

Japonia jako krajem, a takze jej kultura, obyczajami, historia interesuje sie od kilku lat, stalo sie to glownie za sprawa mojej fascynacji szeroko pojeta "egzotyka" geograficzna oraz lektura "Szoguna" J. Clavell'a.

Azeby miec informacje z "pierwszej reki" oraz kontakt z mieszkankami Japonii zarejestrowalem sie dosc dawno na japonskim portalu randkowym. Nawiazalem tam kilka znajomosci, przyjazni lecz oczywiscie tylko wirtualnych.

Tymczasem jakis mniej wiecej miesiac temu zaczalem korespondowac z pewna Japonka z Tokio. Na poczatku tylko za posrednictwem serwisu, pozniej przenioslo sie to na SKYPE. Rozmawialismy duzo, bardzo milo i w ogole. Pewnego dnia stwierdzila, iz zalezy jej na mnie i chcialaby zebym przylecial do Tokio.

Oczywiscie nie bylo to mozliwe - nie mam tyle forsy, poza tym tutaj pracuje, musze napisac magisterke...

Odpowiedz byla w rodzaju: "japonskie kobiety sa bardzo silne mentalnie i zawsze osiagaja to, czego chca wiec badz gotowy na niespodzianke". Potraktowalem to jako zart, sympatyczna riposte... Tymczasem...

Dzis rano moj smartfon radosnie oznajmil, iz w skrzynce mailowej znajduja sie dwie nowe wiadomosci... Jedna z nich jest bilet lotniczy do Tokio (wraz z powrotnym) na 2 lipca tego roku, z mozliwoscia zmiany daty wylotu.

A druga to informacja od Niej iz wyslala za posrednictwem Western Union calkiem spora forse jak na nasze warunki - 100 000 JPY.

I teraz przejde do meritum - co robic??? Czuje sie strasznie dziwnie... Zeby bylo jasne, ja nie prosilem jej o nic takiego, nawet nie sugerowalem. Wrecz kiedys rozmawialismy na temat intenretowych wyludzaczy z Nigerii, Iraku, etc.

Szczegolnie prosilbym o rade osoby mieszkajace w Japonii i znajace tamtejsze realia...

Z jednej strony torche mi sie akurat zycie osobiste i zawodowe w Polsce skomplikowalo i nawet myslalem o emigracji (UK, Francja, Islandia), a z drugiej to przeciez drugi koniec swiata:)

Oczywiscie napisala mi ze dla niej to zaden klopot, ze jesli przyjade to zaczne chodzic na kurs japonskiego, a pozniej pomoze mi znalezc prace. Sadzac z przebiegu naszych konwersacji, to jest ona kobieta niezalezna, ma wlasna firme (salon fryzjerski i przedluzania rzes w Tokio) i zarabia sporo powyzej japonskiej sredniej... No i trzeba dodac ze jest starsza ode mnie - ja mam 25 lat, ona 38...

Ech, jeszcze raz prosze o sugestie osoby zorientowane w temacie... Mam metlik w glowie...
eldrezzz
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:38 - śr


Re: Mozliwosc niespodziewanego wyjazdu do Japonii

Postautor: kurimon » 30 maja 2012, 17:50 - śr

Niby co mamy Ci zasugerowac? Zadno z nas owej kobiety nie zna ani nie bylo swiadkiem Waszych rozmow. Skoro masz bilet i kase to nie ma raczej co doradzac. Co innego gdybys sie pytal czy warto wykladac tyle kasy na taka znajomosc, jak kupic najtanszy bilet, itp. Zadaj jakies konkretne pytanie a na pewno kazdy kto bedzie mogl chetnie pomoze.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Mozliwosc niespodziewanego wyjazdu do Japonii

Postautor: szamanka » 08 czerwca 2012, 08:14 - pt

Musisz sie liczyc z tym, ze dla niej to moze byc ostatni gwizdek na dzieci/slub i do tego bedzie dazyc. ;)
szamanka
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 czerwca 2012, 08:09 - pt

Re: Mozliwosc niespodziewanego wyjazdu do Japonii

Postautor: eldrezzz » 18 czerwca 2012, 10:11 - pn

Coz, zdecydowalem sie na wyjazd. Mam teraz do Was pytanie-otoz na stronie m.in. polskiej ambasady wyczytalem, ze do Japonii moge wwiezc tylko dwie uncje perfum. I teraz chcialbym wiedziec czy jest to rygorystycznie przestrzegane? Wszystkie moje buteleczki sa wieksze, a nie chcialbym klopotow w biurze imigracyjnym w Naricie.

I kolejna kwestia. Bilet powrotny mam zarezerwowany I oplacony, ale niemal dokladnie po trzech miesiacach, 19 wrzesnia. Dokladnie 80 dni po moim wylocie. Czy oficer imigracyjny nie przyczepi się na tak długi pobyt w Japonii? Nadmieniam, że jako cel wizyty-zgodnie z prawda-podam zwiedzanie oraz odwiedziny przyjaciółki, która bedzie czekac na mnie na lotnisku.

I ostatnie juz pytanie, do oeob kiedykolwiek wjezdzajacych do Japonii. Czy zdarzylo Wam sie zostac poproszonym o udokumentowanie środków na pobyt? Nie ma takiego obowiązku, moja przyjaciółka doklqdnie dowiadywala sie w japonskim biurze imigracyjnym. Podobno Europejczycy wjezdzaja bez problemu, ale dmuchac na zimne. Nie chcialbym zostac cofniety z Narity...
eldrezzz
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:38 - śr

Re: Mozliwosc niespodziewanego wyjazdu do Japonii

Postautor: kurimon » 18 czerwca 2012, 14:13 - pn

eldrezzz pisze:Coz, zdecydowalem sie na wyjazd. Mam teraz do Was pytanie-otoz na stronie m.in. polskiej ambasady wyczytalem, ze do Japonii moge wwiezc tylko dwie uncje perfum. I teraz chcialbym wiedziec czy jest to rygorystycznie przestrzegane? Wszystkie moje buteleczki sa wieksze, a nie chcialbym klopotow w biurze imigracyjnym w Naricie.


Nie.

eldrezzz pisze:I kolejna kwestia. Bilet powrotny mam zarezerwowany I oplacony, ale niemal dokladnie po trzech miesiacach, 19 wrzesnia. Dokladnie 80 dni po moim wylocie. Czy oficer imigracyjny nie przyczepi się na tak długi pobyt w Japonii? Nadmieniam, że jako cel wizyty-zgodnie z prawda-podam zwiedzanie oraz odwiedziny przyjaciółki, która bedzie czekac na mnie na lotnisku.


Nie.

eldrezzz pisze:I ostatnie juz pytanie, do oeob kiedykolwiek wjezdzajacych do Japonii. Czy zdarzylo Wam sie zostac poproszonym o udokumentowanie środków na pobyt? Nie ma takiego obowiązku, moja przyjaciółka doklqdnie dowiadywala sie w japonskim biurze imigracyjnym. Podobno Europejczycy wjezdzaja bez problemu, ale dmuchac na zimne. Nie chcialbym zostac cofniety z Narity...


Nie.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Mozliwosc niespodziewanego wyjazdu do Japonii

Postautor: eldrezzz » 18 czerwca 2012, 15:51 - pn

OK, kamien spadl mi z serca. Dziekuje za odpowiedzi.
eldrezzz
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:38 - śr


Wróć do Japonia obecnie