Jak oplacic polskie rachunki bedc w Japonii???

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Jak oplacic polskie rachunki bedc w Japonii???

Postautor: eldrezzz » 01 lipca 2012, 03:30 - ndz

Witam,

Od mniej wiecej dwoch tygodni przebywam w Japonii, najprawdopodobniej zostane tu jeszcze co najmniej dwa i pol miesiaca, w zwiazku z czym pojawia sie problem. Otoz nadal mam do oplacania pewne rachunki w Polsce, tj. telefon, silownia, mieszkanie, etc. Niestety, przed wyjazdem wyczyscilem swoje konto w banku.

W zwiazku z tym chcialbym poprosic o rade w jaki sposob moge oplacic stad swoje polskie zobowiazania? Przelew bankowy? Jesli tak, to moze ktos z Was juz to robil i wie jak ta operacje w miare bezbolesnie przeprowadzic? Jakies inne formy platnosci typu PayPal?

Nadmieniam, ze niestety ale nie mam w PL nikogo na tyle zaufanego zeby wyslac okolo 2000 zlotych Western Union i poprosic o wplate na konto.

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
eldrezzz
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:38 - śr


Re: Jak oplacic polskie rachunki bedc w Japonii???

Postautor: kurimon » 01 lipca 2012, 10:51 - ndz

Jeden przelew stad na wlasne konto w Polsce a potem z konta przelewy na poszczegolne rachunki.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Jak oplacic polskie rachunki bedc w Japonii???

Postautor: eldrezzz » 02 lipca 2012, 03:00 - pn

OK. A czy dokonywales takich przelewow? Bardzo skomplikowane jest wypelnienie dyspozycji? Wiesz moze jakich danych bede potrzebowal?
eldrezzz
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:38 - śr

Re: Jak oplacic polskie rachunki bedc w Japonii???

Postautor: konoyaro » 02 lipca 2012, 03:30 - pn

1. Idziesz do banku i mowisz - KAIGAI SOUKIN NO YOUSHI KUDASAI
2. Dostajesz druk A4 i wypelniasz
3. Potrzebujesz
- bank name/branch name/address
- swift code
- acc no (pamietaj ze PL na poczatku sie dodaje do IBANa)
- beneficiary name/address
Oprocz tego potrzebujesz swoje dane.
4. Przelew kosztuje 4000 JPY.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Jak oplacic polskie rachunki bedc w Japonii???

Postautor: magdalena2233 » 12 lutego 2014, 14:59 - śr

Najprościej chyba przelew mi się wydaje. Nigdy nie było u mnie takiej potrzeby, żeby tak robić.
magdalena2233
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 lutego 2014, 11:31 - wt

Re: Jak oplacic polskie rachunki bedc w Japonii???

Postautor: konoyaro » 14 lutego 2014, 03:33 - pt

magdalena2233 pisze:Najprościej chyba przelew mi się wydaje. Nigdy nie było u mnie takiej potrzeby, żeby tak robić.


rzeczowa porada zawsze w cenie :D
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Jak oplacic polskie rachunki bedc w Japonii???

Postautor: Michiru-san » 23 maja 2014, 11:54 - pt

Z doswiadczenia mala porada jesli ktos bedzie mial taki klopot :
Plecam Shinsei Bank, w centralnych lokacjach mowia po angielsku, zakladamy sobie DARMOWE konto internetowe. Pierwszy przelew zagraniczny musi byc wykonany w placowce ale po tym jak zarejestrujemy juz polski numer konta na jaki chcemy przelewac pieniadze wystraczy tylko zadzownic i anglojezyczna obsluga potwierdzi przelew. I jesli musimy wyslac pieniadze na kilka kont, wyslijmy cala kwote na jedno konto a potem rozdysponujmy z polskiego konta bo za kazdy przelew zagraniczny pobierana jest oplata w japonskim banku. Mozna wysylac w Euro, Dolarach i .. kurde zapomnialam ale jeszcze 2 walutach. Naturalnie bank nam to przeliczy z japonskich jenow.
Ja mam to szczesci , ze moj bank w Polsce przyjmuje Yeny ;) omijam oplate za przewalutowanie!
Awatar użytkownika
Michiru-san
 
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2014, 09:37 - śr


Wróć do Japonia obecnie

cron