Czy warto jest pojechać do Japonii?

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Czy warto jest pojechać do Japonii?

Postautor: DreamFollower » 03 czerwca 2014, 18:54 - wt

No tak... Nie długo będę kończyć liceum ( 2016 ). Japońskiego uczę się od 4 lat i jestem na zaawansowanym poziomie. Mam szansę na stypendium naukowe, które umożliwia mi wyjazd właśnie do Japonii na studia. :)

Ostatnio jednak zaczęłam się wahać. Nie jestem do końca pewna czy Japonia jest, aż tak fascynująca jak to sobie wyobrażam. Tak, tak... czytałam masę książek, informacji itp na temat Japonii, ale zastanawiam się jak na prawdę się tam żyje? Czy ludzie są przyjaźnie nastawieni? Czy obcokrajowcom jest trudniej w Japonii? Jak wyglądają studia w Japonii? ( nie poziom nauczania, tylko osobowość tych uniwersytetów) Praca- czyli ciężka harówa dzień i noc? Jaka jest mentalność tego ludu?- chodzi mi o to czy są weseli, mili itp. Wiem, ze to nie za ciekawy sposób na kategoryzowanie całej nacji na tle kilku osób, ale chodzi mi przede wszystkim o to jak bardzo japończycy różnią się od polaków poczuciem humoru, osobowością i śmiałością itp...
Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeżeli tego rodzaju pytanie padło już na forum. :)
DreamFollower
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 czerwca 2014, 18:44 - wt


Re: Czy warto jest pojechać do Japonii?

Postautor: kurimon » 04 czerwca 2014, 08:26 - śr

Oczywiscie, ze warto.

Na kazde zadane przez Ciebie pytanie kazdy z nas tu mieszkajacych moze miec inna odpowiedz. Jak nie przyjedziesz i nie doswiadczysz to sie nigdy nie dowiesz.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Czy warto jest pojechać do Japonii?

Postautor: konoyaro » 04 czerwca 2014, 15:23 - śr

DreamFollower pisze:No tak... Nie długo będę kończyć liceum ( 2016 ). Japońskiego uczę się od 4 lat i jestem na zaawansowanym poziomie. Mam szansę na stypendium naukowe, które umożliwia mi wyjazd właśnie do Japonii na studia. :)

Ostatnio jednak zaczęłam się wahać. Nie jestem do końca pewna czy Japonia jest, aż tak fascynująca jak to sobie wyobrażam. Tak, tak... czytałam masę książek, informacji itp na temat Japonii, ale zastanawiam się jak na prawdę się tam żyje? Czy ludzie są przyjaźnie nastawieni? Czy obcokrajowcom jest trudniej w Japonii? Jak wyglądają studia w Japonii? ( nie poziom nauczania, tylko osobowość tych uniwersytetów) Praca- czyli ciężka harówa dzień i noc? Jaka jest mentalność tego ludu?- chodzi mi o to czy są weseli, mili itp. Wiem, ze to nie za ciekawy sposób na kategoryzowanie całej nacji na tle kilku osób, ale chodzi mi przede wszystkim o to jak bardzo japończycy różnią się od polaków poczuciem humoru, osobowością i śmiałością itp...
Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeżeli tego rodzaju pytanie padło już na forum. :)


Tak - nie pytaj bo dostaniesz durnowate odpowiedzi od ludzi, ktorych wiedza czesto sie opiera na tympodobnych forach.
1. Zyje sie naprawde zaprawde normalnie, atmosfera jak w Polsce, nie trzeba kombinezonu ani maski tlenowej, flora i fauna podobna.
2. Ludzie sa pomocni, a juz szczegolnie jak wygladasz jak sierota.
3. Trudniej w sensie nie jestesmy u siebie, takze obiektywnie jest niby-trudniej.
4. Ciezko sie dostac a potem laba i zabawa. O osobowosci Tego Uniwersyteta nic nie powiem bo go nigdy nie spotkalem.
5. Jedni haruja inni mniej a jeszcze inni sie bawia i spijaja smietanke :)
6. Mentalnosc - mentalność kolektywistyczna – jej podstawą jest założenie, że społeczność jest autonomicznym podmiotem, jednostka zaś jego częścią. Zadaniem państwa, jako wyraziciela woli grupy, jest więc ochrona interesu zbiorowego. W tej sytuacji prawa jednostki są podporządkowane woli większości. W zależności od skali rozbieżności, między systemem zasad i wartości preferowanych przez dane społeczne i państwo a mentalnością człowieka (grupy), w różny sposób mogą ujawniać się jego zachowania wobec rzeczywistości, począwszy od bierności, poprzez bunt, aż do całkowitego aktywnego negowania istniejącego porządku politycznego i gospodarczego.
7. Weseli i mili - a jak sie upodla to juz w ogole - do rany przyloz.
8. Poczucie humoru - ironia nie jest smieszna, osobowosc - bardziej intro ale bogate wnetrze, zakodowane schematy zachowan, smialosc to nie wiem - ja zawsze bylem jednym z najsmielszych ale sa s bardziej smiali, ze ho ho ho ho :)
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Czy warto jest pojechać do Japonii?

Postautor: Michiru-san » 05 czerwca 2014, 07:47 - czw

A z ta fauna i flora to sie nie zgodze ;p hehe flora na pewno nieco inna bo w Polsce dreczyla mnie galopujaca alergia (nie nie taka co to sie ja leczy alerteciem czy innym marnym placebo) a tutaj jest o wiele lepiej ;))))
Awatar użytkownika
Michiru-san
 
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2014, 09:37 - śr

Re: Czy warto jest pojechać do Japonii?

Postautor: markus07 » 06 czerwca 2014, 07:53 - pt

czytałam masę książek, informacji itp na temat Japonii, ale zastanawiam się jak na prawdę się tam żyje?

Bardzo dobrze, zależy jaki sobie los zgotujesz.
Czy ludzie są przyjaźnie nastawieni?

w 99% przypadkach tak - otwarci, uśmiechnięci oraz uczynni.
Czy obcokrajowcom jest trudniej w Japonii?

Trudniej niż Japończykom. Da się przeżyć i spokojnie egzystować.
Jak wyglądają studia w Japonii? ( nie poziom nauczania, tylko osobowość tych uniwersytetów)

To zależy od uniwersytetu oraz rocznika. Nie wiem jak osobowość ale te, które odwiedziłem to miały osobowość 30-40 letniego budynku..
Praca- czyli ciężka harówa dzień i noc?

Zależy od kierunku, zdolności, talentu itp..
Jaka jest mentalność tego ludu?- chodzi mi o to czy są weseli, mili...

Jak są weseli to są weseli, jak są smutni to są poważni..dziwne pytanie - wyczuwam, że czytałaś lub oglądałaś jakieś podejrzane informacje.. Trzeba się przyzwyczaić, poznać, zrozumieć.
Na szybko powiem (porównując do Polski), że tak nie zawsze oznacza tak. Czasem nie skłamią ale prawdy też nie powiedzą. Wiele jest niedopowiedzianych kwestii a ty musisz się domyśleć.
Podjęcie decyzji w firmie to długi proces, nie ma komu wziąć na siebie odpowiedzialność. To już pisał Konoyaro - tutaj zbiorowa mentalność przeważa.
Z biegiem lat, zaczynasz się przyzwyczajać i jeśli poradzisz sobie z frustracją a po 2 latach nie uciekniesz obrażona na Japonię to dasz sobie tutaj radę.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Czy warto jest pojechać do Japonii?

Postautor: Michiru-san » 06 czerwca 2014, 08:02 - pt

makrus07
no ten proces decyzyjny w firmie to porazka... od dwoch miesiecy stoje i krzycze "ja, ja ja to zrobie" a Ci dalej nie moga sie zebrac w sobie (potrzebuje hasel ip) w koncu mi sie udalo i dali mi to zadanie po czym stwierdzili zeeeeeeee zanim cos zrobie moge skonsultowac z menadzerem zeby nie bylo na mnie jak cos pojdzie nie tak .... ale ja chce zeby bylo na mnie!! ;D
Awatar użytkownika
Michiru-san
 
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2014, 09:37 - śr

Re: Czy warto jest pojechać do Japonii?

Postautor: Naoki » 06 czerwca 2014, 14:58 - pt

Strach przed nowym otoczeniem, kompletnie inną kulturą jest czymś normalnym. Niestety ja nie byłem w Japonii, ale rozmawiałem z osobami, które tam pojechały. Nie można się bać świata, to świat ma się ciebie bać DreamFollower :x

Pamiętaj, że jeśli masz szansę pojechać , a nie skorzystasz z szansy, to do końca życia będziesz żałować (jeśli nigdy tam nie pojedziesz)
Awatar użytkownika
Naoki
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 czerwca 2014, 14:48 - pt
Lokalizacja: Szczecin


Wróć do Japonia obecnie

cron