Zamieszkanie w Japonii.

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Re: Zamieszkanie w Japonii.

Postautor: markus07 » 01 sierpnia 2014, 12:39 - pt

że chcą Ciebie zatrudnić nie oznacza, że Urząd Emigracyjny przyzna Ci wizę. To dwie różne sprawy, choć zależne od siebie.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama


Re: Zamieszkanie w Japonii.

Postautor: szamanka » 05 sierpnia 2014, 10:06 - wt

Dokladnie.
Mi odmowiono pierwsze podanie o wize, bo nie jestem nativem z angielskiego.
I byla to zwykla wiza humanities.
szamanka
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 czerwca 2012, 08:09 - pt

Re: Zamieszkanie w Japonii.

Postautor: Anna2 » 09 sierpnia 2014, 18:19 - sob

Magicznyrobi,
dostales wlasnie pierwsza lekcje w tym, jak to Japonczyk bedzie stawal na glowie byle tylko nie powiedziec wprost "nie", ze cos moze nie byc mozliwe. Oczywiscie, ze nikt nie powie Ci tego wprost, bo to byloby raczej niegrzeczne. Dowiesz sie, tak jak w przypadku szamanki, kiedy Twoj wniosek o CoE zostanie odrzucony przez MOFA.

Na swieza "instructor" wize w chwili obecnej raczej nie masz co liczyc. I wbrew temu co Ci powiedziano, nikogo nie obchodzi czy studiowales anglistyke, czy wioslowanie ze sternikiem. Dla MOFA liczy sie skad jest Twoj paszport.
Mowie "raczej", bo jesli wystapi o Twoje CoE Interac czy inny dispatch, moze Ci sie udac. Choc wiem, ze w przypadku nie-native'ow, ktorych zatrudniaja, wystepuja o "humanities" zamiast instruktorskiej i potem nielegalnie cie na dispatch wysylaja. I zgadnij, kto jest zwalniany w trybie natychmiastowym, jak BoE zacznie sie czepiac?

Na "humanities" masz szanse, jesli o CoE wystali gigantyczna sieciowka typu GABA czy inna mlockarnia. W tego typu biznesach nauczyciele ida jak woda, i przy takiej ilosci aplikacji o CoE jaka te eikaiwy produkuja kazdego miesiaca mozna sie przeslizgnac, szczegolnie jesli jestes kobieta.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Poprzednia

Wróć do Japonia obecnie