Samuraje i pare odpowiedzi na ich pytania

Samuraje, ninja, miecze japońskie...

Samuraje i pare odpowiedzi na ich pytania

Postautor: krzysiek15 » 27 czerwca 2006, 11:01 - wt

Czemu Katany(miecze samurajskie)uważane są za podstawową a czasami jedynom broń samuraja??


uważam, że ludzie dlatego uważąją katane za podstawową broń samuraja ponieważ samuraje mieli łuki i w europie mieli łuki więc co w tym dziwnego, samuraje mieli halabardy-europejczycy też je posiadali,
kusze to samo tu i tu większośc broni którzy posiadali samuraje posiadali również europejczycy... ale jest jedna brań dal samurai charakterystyczna przy czym również charakterystyczna dla japoni i chin
KATANY gdzie prucz w starożytenych chinach czy japoni jakiś kraj używał mieczy samurajskich -niema takiego dlatego mówi się o katanach jako o podsatwowych broniach samurai bo żaden kraj niezrobił przez tak długi okres czasu broni tak honorowej, tak idealnej,ładnej estetycznie doskonale wykonczonej,tylko w karjach dalekiego wschodu miecz muwuł o właścicielu. Chodzi mi tutaj o zaszczyną ronczkę od miecza ktoś kto był bardziej zasłużony (u swego pana ,w bojach u cesarza) miał bardziej ozdobny.

Historia samuraja:
Nawiązując samurai oni byli ludźmi honoru ,ich ojciec, dzidek... też był samuraiem to była tradycja, rodzinna dla nas może to sie wydawać dziwne ale dla nich to był zaszczyt służyć swemu panu.

Kodeks
A jeśli chodzi o kodeks samurajski tridno to wytłumaczyc ale oni byli z tego dumni że som samuraiami i go posiadają .

Hara-Kiri
Czy wiecie co to jest Hara-kiri.dla niewiedzoncych jest to jeden z punktów w kodeksie mówiący o tym że: to bylo tak każdy odział idoncy na wojne miał swojego dowudce czyli najlepszego samuraja a zadaniem reszty było nietylko eliminacja wroga czyli go zabicie ale również ochrona dowódcy a jeśli on zginoł w wojnie to tak jak GAME OWER żołnieże już sie niewycofywali, walczyli do śmierci a jeśli wojna była przegrana popełniali właśnie Hara Kiri Czyli wbijali sobie taki nożyk mniejszy od prawdziwej katany w brzuch a najwyższy rangą po dowódcy oczywiście ścinał im głowe poczym ostani sam sie zabijał bo dla nich to była hańba wrucić bez dowódcy po wojnie do wioski, niekóży uważają, że kodeks samurajski został stworzony poto aby pokazać wyeliminoiwać w nich strach nauczyć co to jest honor. Wracając do tematu ja osobiście uważam,że hara kiri niebyło popełniane tylko w takich chwilach jak śmierć dowódcy, ja uważam że hara kiri było popełniane w momentach kiedy samuraj zawiudł.kiedy schańbil się stchurzyl niekiedy nawet kiedy niedostarczył na przykład wiadomości. A teraz wy a przynajmniej co niektórzy się z nich śmiejecie z tego że idom i niewracają nigdy bo zawiedli za to że dla nich ważniejszy był HONOR niż życie, jak jesteście tacy cwani to wyjdźcie na ulice i zrubcie coś na przykład uratujcie kota jak ja dzisiaj :) a jak wam sie nieuda to wbyjcie sobie nóż albo niewrućcie do domu albo chociaż wrućcie ale z poczuciem wimny i smurtkiem na twarzy,że zawiedliście okryjcie tak hańbom. I to jest magiczne w kodeksie samuraiskim.
krzysiek15
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 10:56 - wt


Postautor: krzysiek15 » 27 czerwca 2006, 11:03 - wt

Czasem niewbijajcie sobie noża w brzuch to taka przenośnia
krzysiek15
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 10:56 - wt

Postautor: Ashitaka Kajiwara » 27 czerwca 2006, 11:12 - wt

dobra... ale pogubilem sie w liczeniu ortow :D :D
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: krzysiek15 » 27 czerwca 2006, 11:22 - wt

to dlatego,że jestem dyslektykiem, starałem sie przynajmniej :-D
krzysiek15
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 10:56 - wt

Postautor: G_U_M_A » 27 czerwca 2006, 17:08 - wt

ma sie to ni jak gdy piszac posty na forum uzywasz Worda. On ci poprawia wszystkie bledy ortograficzne nie wazne dys...czym jestes
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Ashitaka Kajiwara » 27 czerwca 2006, 18:56 - wt

wlasnie to mialem na mysli ale jak widac ... :wink:
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: krzysiek15 » 27 czerwca 2006, 23:06 - wt

ale to nie jest temat o ortografi tylko o samurajach więc prosze o wypowiedzi na temat tego co napisałem a nie na temat mojej ortografi.
krzysiek15
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 10:56 - wt

Postautor: Ashitaka Kajiwara » 28 czerwca 2006, 00:06 - śr

jesli nie wypowiemy sie my zrobia to moderatorzy lub admin... jak zobaczysz ile jest na forum prosb o poprawna pisownie (przez Worda jak ktos ma problemy) to sam przyznasz racje
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: Yakuza » 28 czerwca 2006, 14:07 - śr

Poczytaj sobie min. "Erotyczne obrazy japońskie 1700-1820. Przestrzeń Przepływającego Świata" - Timona Screecha
Kodeks samurajski to MIT wymyślony wspólcześnie! Nic takiego nie istniało!
Tak samo jak mit średniowiecznego rycerza.
Oczywiście było pare wyjatków, które potwierdzają tylko regułe, ale nic więcej.
Awatar użytkownika
Yakuza
 
Posty: 13
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 02:03 - czw
Lokalizacja: Nowy Targ

Postautor: krzysiek15 » 08 lipca 2006, 21:08 - sob

musaiło istnieć może to sie tak nienazywało ale każdy musail tego używać jak już powiedziałem stworzony był on po to aby nauczyc ich że nieisztnieje coś takiego jak strach tu liczył sie honor i to była podstawa to że 2 ksioążki przeczytałeś to nic nieznaczy oglondaj czasem na przykład discowery ciwilisation yo zobaczysz a pozatym przeczytaj sobie obojętnie jakom historie samurai albo książkę kraj kwitnącej wiśni...
krzysiek15
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 10:56 - wt


Wróć do Samuraje

cron