Nowe J-wynalazki śmieszne , ładne i użyteczne

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Postautor: Megane FECHI » 08 lutego 2006, 15:17 - śr

czy może jednak "freelancers" jak napisał antico? Moze to bardziej pasuje bo w jezyku angielskim oznacza to nic innego jak "pracownik nieetatowy".

Naah... TSURUGIZAN ma rację.
To było "freeter", z połączenia angieslkiego 'free' i niemieckiego 'Arbeiter' (pracownik/robotnik). Ot takie kolojne określenie dla kolejnego zjawiska w Japonii, do którego żadne słowo już istniejące nie pasuje ;P
Też czytałam te artykuł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Megane FECHI
 
Posty: 71
Rejestracja: 31 grudnia 2005, 14:39 - sob
Lokalizacja: Kraków


Postautor: HebinoMetaru » 08 lutego 2006, 15:55 - śr

OK, to też ma sens.
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Ashitaka Kajiwara » 11 lipca 2006, 00:01 - wt

dobrze ze przynajmniej tu jest top gdzie moge zamiescic to co znalazlem... :D http://www.nautilus.org.pl/article.php?articlesid=730 dziwne O_o moje zdanie jest takie ze to szalony pomysl ktory latwo moze wymknac sie spod kontroli a poza tym to nie sadze ze w najblizszym czasie sie to uda... ludzie sa szaleni 8)
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: bobon » 11 lipca 2006, 00:39 - wt

nie no moim zdaniem chłopaki sobie poradzą, obcy se poradzili to my też se poradzimy :D :P
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Ashitaka Kajiwara » 11 lipca 2006, 03:29 - wt

ale ludzie to zwierzeta... jece spowoduja jakas katastrofe albo cos innego... :? ten wynalazek opanowaly cywilizacje pozaziemskie 4stopnia a to oznacza ze mieli za soba (ja tak licze mniejwiecej) min. ok. 1mln lat rozwoju... my mamy dopiero 400 000 lat i to jeszcze 1cywilizacja nie przetrwala z niewiadomych przyczyn.. i ogolnie nasza obecna "versja" przodkow liczy nie wiecej niz 15000lat... podsumowujac :D :D ..ja sie obawiam tego.. :-(
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: TTC » 11 lipca 2006, 17:57 - wt

mamy za soba dwie wojny siatowe, PRL, i w ogole IV RP z kaczynskimi na czele.
i mamy sie bac nowego wszechswiata?? :wink:
Zajęcia z japońskiego na wydziale ekonomicznym UG prowadzi mgr. Yuki Sueoka. Robi to bardzo dobrze - jedyny przedmiot na jaki chce sie chodzic :D
TTC
 
Posty: 28
Rejestracja: 17 maja 2006, 21:43 - śr
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Ashitaka Kajiwara » 12 lipca 2006, 17:08 - śr

hehe ^^ w sumie tak. Kaczylandia to nasza ojczyzna :D ... ale bez kitu to niebezpieczny eksperyment. glupki nie decyduja tylko o sobie ale i o bezpieczenstwie dotychczasowego wszechswiata jesli wymknie sie spod kontroli wszystko... to nie zabawa, tu w gre wchodzi "SPORA" ilosc energii. a skoro wszechswiat rozszerza sie N x szybciej od v swiatla to nawet taki maly atomik moglby pochlonac ziemie. ej bez kitu chyba sam pojade i zrobie w japonii sabotaz :D :D wysadze ich w powietrze :alien:
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: HebinoMetaru » 12 lipca 2006, 19:07 - śr

Także myślałem o tym jakie w tam zachodzą erakcje i do jak ogromnego wybuchu może dojść jeśli coś pójdzie nie tak. Oby w takim wypadku wszystko zniknęło w parę sekund^^.
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: TTC » 13 lipca 2006, 17:48 - czw

i kto wie czy nie doszloby do wyparcia starego wszechswiata przez nowy. Takie "pstryk" i koniec, to znaczy poczatek :P
Zajęcia z japońskiego na wydziale ekonomicznym UG prowadzi mgr. Yuki Sueoka. Robi to bardzo dobrze - jedyny przedmiot na jaki chce sie chodzic :D
TTC
 
Posty: 28
Rejestracja: 17 maja 2006, 21:43 - śr
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: bobon » 13 lipca 2006, 20:30 - czw

a mi to normalnie kalafior czy my wszyscy zginiemy czy nie
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: HebinoMetaru » 13 lipca 2006, 23:58 - czw

Jakbym miał wybierać to chciałbym jeszcze pożyć i zrobić to, co chcę zrobić :P
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: bobon » 14 lipca 2006, 00:42 - pt

no troche to i ja mógłbym pożyć no chyba że odnajde to czego szukam w życiu... miłości :D
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Joshu » 21 lipca 2006, 17:26 - pt

HebinoMetaru pisze:Jakbym miał wybierać to chciałbym jeszcze pożyć i zrobić to, co chcę zrobić :P


Mi także życie się jeszcze nia znudziło:P i zamierzam jeszcze trochę pożyć zanim zejdę z tego ziemskiego padołu :cry:

bobon pisze:no troche to i ja mógłbym pożyć no chyba że odnajde to czego szukam w życiu... miłości śmiech


I tu się z Tobą zgadzam w stu procentach :!: (chyba po to ludzie są byśmy mogli ich kochać ? :P )
My tu gadu- gadu o Japonii,a Chińczyków przybywa=)
Awatar użytkownika
Joshu
 
Posty: 32
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 18:02 - śr
Lokalizacja: Chełm

Nowe J-wynalazki

Postautor: kicek » 07 września 2006, 17:47 - czw

O tym o czym piszecie nie slyszalem, ale widzialem dla pan wklady grzewcze do majtek. Ponoc rewelacja w zime trzyma cieplo tzn. grzeje 24 godz.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: eviltwin1 » 24 marca 2008, 18:06 - pn

Bardzo mi przykro, ale muszę odnowić temat.

Nie wyobrażacie sobie tego? Nowy wszechświat. Mi skojarzyło się to z Final Fantasy. Jedzie grupa osób(w tym ja :P) z katanami, szybko, na ścigaczach,
zaczyna się walka... o materię. O bezpieczeństwo...
eviltwin1
 
Posty: 29
Rejestracja: 12 stycznia 2008, 23:13 - sob

PoprzedniaNastępna

Wróć do Japonia obecnie

cron