Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Tutaj wszystkie inne tematy ;-)

Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: kajo » 14 kwietnia 2011, 22:35 - czw

Witam. Mam 15 lat, Japonią i tym co z nią związane interesuję się od 5 lat, a wszystko zaczęło się od anime, Naruto i Król Szamanów później zacząłem oglądać coraz więcej anime, filmów, czytać książki a nawet zacząłem uczyć się języka Japońskiego (ehh... na własną rękę nie wyszło) aż w końcu krzyknąłem na cały blok "Będę tam studiować, pracować, będę wielki" (anime się odzywa) taaa... Wracając do tytułu tematu zastanawiałem się nad dwoma kierunkami kształcenia:
- Liceum Ogólnokształcące: Informatyk
- Technikum Samochodowe
I tu mam problem, do technikum łatwiej się dostać, a do LO z moimi aktualnymi ocenami będzie trudno, lecz po technikum nie mogę studiować, a po LO miał bym jakieś szanse na studia w Japonii. Więc pytam się was, a najlepiej osoby która miała przyjemność studiów w Japonii, jak to dokładnie jest. Wiem że na początku trzeba dostać się na uczelnie (co pewnie wiąże się z cudem w przypadku europejczyka), później myśleć o jakimś małym pokoiku w akademiku. I jeszcze jedno od którego roku można studiować w Japonii słyszałem że od 22 lat bo w Polsce studia zaczynają się w wieku 20 lat (mam siostrę która właśnie wybiera się na studia)

Dziękuję i pozdrawiam.
kajo
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 22:18 - czw


Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: kurimon » 15 kwietnia 2011, 02:57 - pt

Po pierwsze, odpowiedz sobie na jedno wazne pytanie..Czy bedzie mnie stac na studia w Japonii? (glowy nie dam ale przecietne czesne to ok. 50000 PLN/rok i do tego jeszcze koszty utrzymania) Potem pomysl czy bedziesz w stanie studiowac w jezyku japonskim bo kierunkow z angielskim jako jedynym jezykiem wykladowym jest jak na lekarstwo.

Akurat wybor szkoly sredniej przy Twoich planach ma najmniejsze znaczenie. Imo, duzo latwiej byloby postudiowac w Japonii poprzez ktorys z programow stypendialnych.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: konoyaro » 15 kwietnia 2011, 05:35 - pt

A ja jeszcze dodam - po co na sile chcesz studiowac w Japonii? Jaki to ma zwiazek z anime lub Twoja fascynacja tym krajem? Czy studiowanie tutaj to naprawde jest dobra emanacja Twoich pragnien? A moze studiuj gdziekolwiek a potem przyjedz do Japonii. Poswiec czas na odpowiedzenie sobie te pytania.

kajo pisze:Wiem że na początku trzeba dostać się na uczelnie (co pewnie wiąże się z cudem w przypadku europejczyka), później myśleć o jakimś małym pokoiku w akademiku.

Teorie juz masz widze opanowana ale odpowiedz sobie na pytanie "PO CO MI TO?". Jak dojdziesz do tego, to moze podzielisz sie na forum :).
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: kajo » 15 kwietnia 2011, 16:34 - pt

konoyaro pisze:A ja jeszcze dodam - po co na sile chcesz studiowac w Japonii? Jaki to ma zwiazek z anime lub Twoja fascynacja tym krajem?


konoyaro pisze:Teorie juz masz widze opanowana ale odpowiedz sobie na pytanie "PO CO MI TO?". Jak dojdziesz do tego, to moze podzielisz sie na forum :).


1. Słyszałem że w Japonii młodzi informatycy po studiach schodzą jak ciepłe bułeczki(w Niemczech tak jest) chyba że się mylę.
konoyaro pisze:A Jaki to ma zwiazek z anime lub Twoja fascynacja tym krajem?
Ten kraj ma wspaniałą historie, kulturę a Japończycy(oglądając serie "Japonia Oczami Fana") mają wysoką kulturę osobistą tam nie ma (chyba) takich tekstów te parz jaki pasztet idzie po chwili dodając kto cię z lodówki wypuścił, nie ma tam podziału na grupy(w przypadku Japończyków bo nie wiem jak to jest z obcokrajowcami)
Ładna dziewczyna/Przystojny chłopak - Popularny
Brzydka dziewczyna/Brzydki chłopak - frajer, wieśniak

2. Pkt 1 :)
kajo
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 22:18 - czw

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: kurimon » 15 kwietnia 2011, 17:45 - pt

kajo pisze:1. Słyszałem że w Japonii młodzi informatycy po studiach schodzą jak ciepłe bułeczki(w Niemczech tak jest) chyba że się mylę.


Ci mlodzi informatycy to zapewne informatycy japonscy:) Oni maja nad Toba spora przewage..
Nie potrzebuja wizy, znaja japonski, mieszkaja na miejscu wiec lapia sie na podstawowa rekrutacje jeszcze na studiach, itp.

kajo pisze:Ten kraj ma wspaniałą historie, kulturę a Japończycy(oglądając serie "Japonia Oczami Fana") mają wysoką kulturę osobistą tam nie ma (chyba) takich tekstów te parz jaki pasztet idzie po chwili dodając kto cię z lodówki wypuścił, nie ma tam podziału na grupy(w przypadku Japończyków bo nie wiem jak to jest z obcokrajowcami)
Ładna dziewczyna/Przystojny chłopak - Popularny
Brzydka dziewczyna/Brzydki chłopak - frajer, wieśniak


:lol: :lol: :lol:
Ja rozumiem, ze jestes mloda ale zeby tak naiwna?? To taki sam kraj jak kazdy inny. Skad mysl, ze nie ma tutaj takich ludzi i takich zachowan? W Japonii co roku spora liczba nastolatkow popelnia samobojstwo z powodu "ijime" czyli wlasnie roznych szykan ze strony rowiesnikow.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: kajo » 15 kwietnia 2011, 18:42 - pt

kurimon pisze: Ja rozumiem, ze jestes mloda ale zeby tak naiwna??

Młody :| no ale cóż dziękuję bardzo, w przyszłości będę musiał się zadowolić jedynie wyjazdami :)
kajo
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 22:18 - czw

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: kurimon » 15 kwietnia 2011, 19:33 - pt

kajo pisze:
kurimon pisze: Ja rozumiem, ze jestes mloda ale zeby tak naiwna??

Młody :| no ale cóż dziękuję bardzo, w przyszłości będę musiał się zadowolić jedynie wyjazdami :)


Faktycznie pomylilem plec. Przepraszam.

Nie tylko wyjazdy zostaja. Szansa na studia tez jest. Tylko patrz na sprawe realnie. Wiekszosc informacji (rzetelnych) mozesz znalezc samodzielnie na necie (strony uniwerkow, kwestie wizowe itp.). Masa informacji jest na tym i pokrewnych forach (watki archiwalne).

No i kwestia wieku. Wybacz ale tak to jest, ze miedzy 15 a powiedzmy 20 rokiem zycia bardzo duzo sie zmienia. I jak bedziesz konczyl liceum to o tej fascynacji Japonia byc moze nie bedziesz juz nawet pamietal.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: kicajka » 09 kwietnia 2014, 19:52 - śr

Co do samego studiowania w Japonii to nie pomogę. Nigdy nie byłam w tym kraju, a co dopiero mówić o studiowaniu tam, ale... Mam kilka spostrzeżeń. Po pierwsze żeby studiować w Japonii, trzeba znać chyba rewelacyjnie japoński (przynajmniej ja tak to sobie wyobrażam). Druga sprawa, to właśnie dostać się. Moim zdaniem to bardzo trudna droga, ale nikt nie mówi że niemożliwa do przebycia. Na początek radziłabym Ci się rozejrzeć za jakimś kierunkiem związanym z kulturą, ewentualnie translatoryka. Pamiętam, że moja koleżanka po swoich studiach (WSB) wyjechała do pracy do Hiszpanii co prawda, później jednak zaczęła tam studia. Może to dobra ścieżka? Moim zdaniem musisz jednak mieć już jakiś jeden kierunek za sobą i dopiero w perspektywie kontynuację gdzieś daleko. Jest jeszcze inna opcja - praca naukowa na uczelni a później staranie się o granty czy staże zagraniczne. Pozdr!
kicajka
 
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 19:39 - śr

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: robnowak » 18 kwietnia 2014, 11:54 - pt

Nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne, ale moja odpowiedź jest taka (a raczej podpowiedź) postawiłbym na lo, ale myślę że cokolwiek nie wybierzesz a będziesz mieć samozaparcie- uda Ci się osiągnąć cel i koniec końców znaleźć świetną pracę w Japonii. Powodzenia!
robnowak
 
Posty: 6
Rejestracja: 11 marca 2014, 00:25 - wt

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: cewcarmen » 05 maja 2014, 11:19 - pn

Samozaparcie jest ważne - ale trzeba pamiętać iż praca u nas i w Japonii to dwa różne światy

to samo studiowanie
cewcarmen
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2014, 11:04 - pn

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: KonikWawa » 26 grudnia 2014, 13:08 - pt

A co serce Ci podpowiada??
KonikWawa
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 grudnia 2014, 13:05 - pt

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: daryjka90 » 01 czerwca 2016, 12:29 - śr

Oj koniecznie musisz przemyśleć dobrze tę decyzję ;)
daryjka90
 
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2016, 00:27 - śr

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: horka » 09 stycznia 2017, 14:45 - pn

Myślę, że jakąś przeszkodą może być bariera językowa. Sam piszesz, że próbowałeś się uczyć na własną rękę, że nie wyszło. Chcąc studiować w obcym kraju (to nie jest regułą oczywiście) należałoby jednak znać w stopniu dość dobrym język mieszańców. Bez tego będzie raczej ciężko nawet dostać się na jakąś uczelnię w Japonii. Nie mówię, że nie jest to możliwe, ale z całą pewnością trudne. A co do wyboru szkoły to zrób może sobie test kwalifikacji może to Ci pomoże określić bardziej precyzyjnie do jakiej szkoły iść.
horka
 
Posty: 10
Rejestracja: 07 maja 2014, 19:36 - śr

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: jacksparrow » 19 marca 2017, 23:40 - ndz

Mi się wydaje, że lepiej mieć najpierw w ręku jakiś konkretny fach (wyuczony w PL) i później ewentualnie wyjechać do JP jako specjalista w danej dziedzinie. Równocześnie można się uczyć języka. Wyjazd od razu i nauka tam, to jak dla mnie zbyt karkołomne zajęcie, zwłaszcza bez znajomości języka. To nie jest przecież prosty język. Trzeba się tez jakoś odnaleźć na miejscu. Ja sam chce wyjechać, na razie robię szkolenia związane z tematyką e-marketingu Szlifuje język, staram się gromadzić oszczędności (przez pierwszy okres trzeba będzie się jakoś utrzymać w nowym miejscu, może od razu nie uda się znaleźć satysfakcjonującej pracy). Jedno co wiem, to że trzeba mierzyć siły na zamiary.
jacksparrow
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 lipca 2014, 15:38 - sob

Re: Dwa kierunki, jeden wybór. Jaki?

Postautor: kalia » 07 maja 2017, 18:28 - ndz

Wystarczy Ci jeden dobry kierunek :)
kalia
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2017, 18:23 - ndz


Wróć do Hyde Park

cron