Podróż autostopem po Dżapanii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Podróż autostopem po Dżapanii

Postautor: Grzybbo » 08 stycznia 2018, 14:56 - pn

Witam

Jestem Michał. Jakiś czas temu wpadł mi do głowy głupi pomysł tj, zwiedzić kraj autostopem. W końcu udało mi się dorwać bilety do Tokio Narita, no i gdy opadły emocje związane z kupnem biletu, na chłodno spojrzałem na mapę Tokio i powiedziałem "Chryste Panie jakie to wielkie miasto, jaki ja jestem głupi".

Plan jest taki:
1. Troche poszwendać się po Tokio a przy okazji stamtąd się wydostać
2. kierować na Fuji + potencjalna wspinaczka na wulkan
3. z Fuji na południe w kierunku Kogashimy, po drodzę odwiedzić parę miast w stylu Osaka, Kioto i wszystko co się nawinie po drodzę a jest tam coś ciekawego. To nie ma znaczenia teraz bo nie mam jeszcze dokładnego planu co dokładnie chce gdzie zobaczyć
4. w Kagoshimie dostać się na prom do Okinawy
5. z Okinawy mam samolot do Tokio Narita i powrót do Polski

Szczegóły i inne:
1. Na te 1500 km mam do 12 dni
2. Okinawa - minimum 2 dni żeby poleżeć sobie na plaży
3. spanie pod namiotem, wiem o wężach i innych jadowitych a także o mandatach za to
4. wiem o ubezpieczeniu zdrowotnym
5. od 1 do 16 lipca
6. autostop + kolej
7. nie znam języka, tylko Engleze, wiem, że nieprzydatny tam, postaram się komunikować na migi a także trochę się podszkolić z języka
8. orientacja mapa, jeden telefoniczny gps online i jeden offline a także jakieś urządzenie samochodowe gps czy coś
9. pamiętam o zapoznaniu sie z kulturą u nich żeby nie robić wiochy

Teraz pytania:
1. czy na stacjach metra albo policjanci ... albo inaczej, jakie slużby najczęściej mówią po angielsku?
2. mam nokie 6, tą wydaną na rynek europejski, czy ten telefon będzie działał na japonskie karty sim?
3. jak wydostać się z Tokio w strone Fuji? Metrem?
4. Czy w sezonie letnim jest tam dużo turystów z Europy?
5. Najważniejsze, czy jest do zrobienia?
Proszę o jakieś rady.
Grzybbo
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 stycznia 2018, 14:16 - pn


Re: Podróż autostopem po Dżapanii

Postautor: markus07 » 14 maja 2018, 11:26 - pn

1. W dużych miastach tak, na wsiach nie.
2. Jeśli nie masz simlock będzie działać, ale ponieważ to wersja europejska może być problem z zasięgiem poza miastem (w Japonii używają innych częstotliwości)
3. Pociągiem lub autobusem to około 120 km a na samą górę to nie wjedziesz poza sezonem, wejście trwa kilka godzin.
4. Tam - czyli gdzie? Generalnie w całej Japonii jest z roku na rok co raz więcej turystów. Średnio miesięcznie około miliona ale z Europy zdecydowanie mniej.
5. Wszystko jest do zrobienia, pytanie tylko jakie masz fundusze i kondycję. Moim zdaniem to bez sensu, bo stracisz wiele dni na samą podróż, autostop nie jest popularny w Japonii a jak wejdziesz na autostradę to policja Ciebie aresztuje.
Mało zobaczysz, prawie nic nie zwiedzisz ale zaliczysz kilometry - jeśli to Twój cel to powodzenia.
p.s. poza wężami są niedźwiedzie, dziki i inne mniejsze - co roku kilka osób ginie po ataku niedźwiedzia.
Rozbijanie namiotu gdzie popadnie nie jest najmądrzejsze, też może policja Ciebie aresztować. Najlepiej wcześniej sprawdź miejsca kempingowe.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama


Wróć do Japonia obecnie

cron