Strona 1 z 1

Szukam filmu, zna ktoś?

Post: 07 października 2008, 22:02 - wt
autor: OlmerPL
Cześć wszystkim jestem nowy tutaj i mam jeden problem.

Jakiś czas temu, dość puźno w nocy oglądałem na kanale HBO lub HBO 2 (nie pamiętam już który) pewien film. Niestety trafiłem na niego przypadkiem no i nawet do końca nie obejrzałem bo byłem wykończony. Potem zapomniałem o nim i dziś dopiero sobie o nim przypomniałem. Fabuła jest taka: czas w którym dzieje się ten film to klasyczny "czas miecza i wojowników" (pozwole sobie tak to określić), że facet trafia w jakiś nie standardowy sposób do zaświatów gdzie spotyka ukochaną, ona go nie pamięta. Potem wychodzi że trwa tam wojna między dobrymi, a złymi. Nasza bochaterka jest dobra, facet "neutralny", potem wychodzi że zły boss walczył z bochaterem za życia o coś tam. Ta dziewczyna dostaje zadanie żeby donieść jakiś kamień do jakiejś tam studni by zniszczyć złego itd. Zapadło mi w pamięć fakt że "duchy" w zaświatach nie czują zapachów i jak tam któryś duch ginie rozsypuje się.

Tyle faktów z tego filmu pamiętam, ktoś może kojarzy o czym ja tu bredze pisząc jak pewnie zawsze dziesiątki błędów?

Re: Szukam filmu, zna ktoś?

Post: 09 października 2008, 13:56 - czw
autor: hyoger
Niespokojny, The Restless. DVD w sprzedazy w emipkach. Ale w ogole to wiesz, ze to film koreanski, nie japonski? Na drugi raz - podanie produkcji ulatwia ewentualne znalezienie odpowiedzi.

Re: Szukam filmu, zna ktoś?

Post: 09 października 2008, 17:30 - czw
autor: OlmerPL
hyoger pisze:Niespokojny, The Restless. DVD w sprzedazy w emipkach. Ale w ogole to wiesz, ze to film koreanski, nie japonski? Na drugi raz - podanie produkcji ulatwia ewentualne znalezienie odpowiedzi.


Gdybym wiedział to bym napisał. Niestety znajpomośc moja języków azjatycki pozwala mi odrużnić język chiński od japońskiego i koreańskiego. W poprzedniej wypowidzi już zaznaczyłem że moja wiedza o tym tytule ogranicza się jedynie do fragmentu jaki widziałem.

Dzięki wielkie za pomoc, właśnie tego szukałem.

Re: Szukam filmu, zna ktoś?

Post: 12 stycznia 2015, 23:26 - pn
autor: zmalina
Podczepię się pod temat :) poszukuję filmu japońskiego,komediowo-przygodowy lata 70 -80 szukam go od dawna ale jak zwykle to bywa za diabła nie pamiętam tytułu. Historia opowiada o grupie zabójców mścicieli chroniących tajną broń (okaże się że to stara armata na windzie). Jeden s nich coś jak ninja używa kilku calowych szpilek, drugi zabija gałązką wiśni, jeśli dobrze pamiętam w grupie jest jeszcze kobieta i mnich. Bardzo proszę o pomoc bo sam nie znajdę :) pozdrawiam

p.s. film leciał w naszej telewizji na początku lat 80-tych :)